Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 października 2025 18:06
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Kawiarnia KOCI GAJ

XV Gala Myśliwska w Narolu

W miniony weekend (24.06 -25.06) w Narolu odbyła się XV edycja Wojewódzkiej Gali Myśliwskiej. Dwudniowe świętowanie zainaugurował sobotni koncert wokalno-organowym pt. „Uwierz skrzydłom, własnym skrzydłom”, który odbył się w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Narolu.
XV Gala Myśliwska w Narolu

Autor: Tv Lubaczów

Główne uroczystości miały miejsce w niedzielne popołudnie w Pałacu Łosiów,  które rozpoczęła polowa Msza Św. Hubertowska. Bezpośrednio po Eucharystii przyszedł czas na oficjalną część imprezy. Stanisław Woś, burmistrz Miasta i Gminy Narol, w swoim wystąpieniu podkreślał, że to nie pierwsze święto łowieckie w tym mieście.

POSŁUCHAJ

Oficjalnego otwarcia jubileuszowej gali dokonał Adam Chmielowski, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Przemyślu.

POSŁUCHAJ

W programie imprezy znalazła się prezentacja ptaków drapieżnych, z którymi pracuje Piotr Zadworny z firmy  DRAPOLE. To dzięki niemu widownia mogła bliżej poznać m.in. Płomykówkę.
POSŁUCHAJ

Wśród atrakcji nie zabrakło stołów z jadłem myśliwskim , wystawy trofeów, śpiewów i tańców różnych zespołów, prezentacji psów myśliwskich oraz koncertów sygnalistów.
POSŁUCHAJ

Podczas niedzielnej gali przyznano również wyróżnienia dla myśliwych za zasługi łowieckie. Naczelna Rada Łowiecka w Warszawie nagrodziła złotym medalem Romana Klatka z Koła „Ryś” Lubaczów. Srebrny medal dostała m.in. Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z Koła „Hubert” w Oleszycach. Natomiast  brązowy medal otrzymali: Wiesław Góra z Koła „Cietrzew” Lubaczów oraz Witold Klatka i Tomasz Starościak z Koła „Ryś” Lubaczów.



Podziel się
Oceń

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek PodkościelnyAutor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"