Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Nowy projekt z udziałem lubaczowskiej młodzieży

Już niebawem rusza projekt „Sztuka pamięci-wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa” realizowany przez Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie i Urząd Miejski w Lubaczowie.
Nowy projekt z udziałem lubaczowskiej młodzieży

Lubaczowska młodzież po raz kolejny będzie miała okazję wykazać się swoją aktywnością oraz pogłębić zainteresowania z zakresu filmu, grafiki, architektury, sztuki i historii. Więcej o projekcie mówiła Małgorzata Richter z Biura Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

Projekt ma zainteresować młodzież historią miasta i regionu oraz dać im szansę na podjęcie dialogu z innością i różnorodnością otaczającego świata. W tym celu będą prowadzone różne warsztaty.

POSŁUCHAJ

Projekt rozpoczyna się już 6 lipca i właśnie na tego dnia została zaplanowana wizyta studyjna w Ośrodku „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie.

Końcowymi efektami działań prowadzonych w ramach projektu będą: makieta dawnego Lubaczowa, pokaz mappingu 3D, nagrane wywiady i opowieści oraz filmy, przedstawiające wielokulturowość i przenikanie się 3 kultur w przedwojennym Lubaczowie.

Rekrutacja do udziału w projekcie jeszcze nie została zamknięta. Chętni mogą składać dokumenty rekrutacyjne w Biurze Promocji Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie (pokój A11).

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 lipca, o godz. 13.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Podziel się
Oceń

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji