Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

29.06 Bełżec. Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski

29 i 30 czerwca krzyż Papieża Polaka nawiedza parafię w Bełżcu.
29.06 Bełżec. Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski

Gospodarzem w tej parafii jest ks. Stanisław Szałański. Jak przyznał, parafia skrupulatnie przygotowywała się do uroczystości peregrynacyjnych.

POSŁUCHAJ

"Parafia ma wielkie szczęście do dobrych duszpasterzy"  - zauważyła parafianka, Anna Komadowska.

POSŁUCHAJ

Jan Paweł II jest bliski zarówno parafii i wiernym, jak również społeczności szkoły noszącej jego imię. O tych bliskich związkach powiedziała była dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Bełżcu, emerytowany nauczyciel, Zdzisława Mamczur.

POSŁUCHAJ

Historia Bełżca naznaczona jest cierpieniem i bólem. O bolesnych wydarzeniach, które miały miejsce w tej miejscowości na przestrzeni wieków powiedział wójt Gminy Bełżec, Andrzej Adamek.

POSŁUCHAJ

W przygotowanie uroczystości aktywnie zaangażowała się Liturgiczna Służba Ołtarza. Rozmawialiśmy z jej reprezentantem.

POSŁUCHAJ

Równie ważną posługą jest prowadzenie śpiewu. O swoim zaangażowaniu w służbę Bogu i ludziom powiedział nam organista bełżyckiej parafii, Jakub Kisz.

POSŁUCHAJ

W piątek (30.06) po południu krzyż św. Jana Pawła II zostanie odprowadzony do parafii pw. Świętego Antoniego z Padwy w Jezierni.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A