Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Finał akcji Kilometry Caritas

W ramach Festiwalu „Soli Deo” w Biłgoraju odbył się (09.07) diecezjalny finał akcji „Kilometry Caritas”.
Finał akcji Kilometry Caritas

Podczas wydarzenia podsumowano dotychczasowe działania, a także zaprezentowano zebrane i naklejone na taśmach złotówki. 

Jak wyjaśnił dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Adam Sobczak, główną ideą akcji było przede wszystkim chęć niesienia pomocy potrzebującym, a także uwrażliwianie młodych ludzi na krzywdę drugiego człowieka:

POSŁUCHAJ

„Złotówkową” akcję podsumował diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Aneta Tryniecka:

POSŁUCHAJ

Jak wyglądał przebieg akcji „Kilometry Caritas” w Biłgoraju? Tłumaczył koordynator rejonu biłgorajskiego Mirosław Kita:

POSŁUCHAJ

Zwycięzcą tegorocznej akcji, za zebranie największej ilości złotówek było Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Publicznych w Szarowoli. Opiekunem SKC jest ks. Piotr Gmiterek, proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Szarowoli, który podkreślał, iż cały sukces to zasługa mocno zaangażowanej młodzieży:

POSŁUCHAJ

Dwie wolontariuszki, Weronika Dec i Jagoda Błazik działające w Szkolnym Kole Caritas przy Gimnazjum w Lipinach Dolnych wyjaśniały, w jaki sposób u nich przebiegała akcja i czego się nauczyły podczas jej trwania:

POSŁUCHAJ

Ks. Adam Sobczak wyraził swoją wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, a także ją wsparli:

POSŁUCHAJ

Ogólnie w tegorocznej akcji Kilometry Caritas na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej wzięło udział 28 Szkolnych Kół Caritas. Zebrano 25 636 zł, co daje w przeliczeniu 569 m 56 cm złotówek.
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji