Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych

17 lipca w Hucie Różanieckiej rozpoczęły się wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych. Dla uczestników jest to czas, który mogą spędzić z drugim człowiekiem, możliwość wypoczynku oraz umocnienia swojej wiary.
Wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych

Wczasorekolekcje organizuje Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych wraz z Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Informacja o nich dociera do coraz to większej grupy ludzi – podkreśla ks. Karol Jędruszczak, duszpasterz osób niepełnosprawnych rejonu biłgorajskiego.

POSŁUCHAJ

Na wczasorekolekcjach bardzo istotna jest posługa wolontariuszy, co w rozmowie podkreśla ks. Karol.

POSŁUCHAJ

Przyjeżdżają bo chcą – nikt ich do tego nie zmusza, niczego nie robią wbrew sobie. Wspaniali, młodzi ludzie o wielkich sercach – wolontariusze.

POSŁUCHAJ

Wczasorekolekcje organizowane są przede wszystkim po to, żeby ludzie niepełnopsrawni mogli się ze sobą spotkać, spędzić razem czas, oczywiście wspólnie z wolontariuszami. Z nami rozmawiał Michał, jeden z uczestników, który wyraża radość z obecności młodych ludzi na wczasorekolekcjach.

POSŁUCHAJ

Wakacje z Bogiem, wakacje z drugim człowiekiem – takie synonimy nasuwają się myśląc o wczasoreklekcjach. Niepełnosprawni po zakończonym turnusie nie mogą doczekać się kolejnego, podobnie jak wolontariusze. Każdy może wesprzeć to dzieło –czy materialnie, czy modlitewnie, czy też wybierając posługę wolontariusza.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III