Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

FOLKOWISKO 2017 – przeżyjmy to jeszcze raz

Opowieść o wyprawie w głąb Azji i Australii, warsztaty garncarskie, muzyczne, dzieciowioska, liczne koncerty, spotkania, opowieści – między innymi z takich atrakcji korzystali uczestnicy Folkowiska 2017 „Cuda wianki”.
FOLKOWISKO 2017 – przeżyjmy to jeszcze raz

Folkowisko w Gorajcu jest imprezą wybraną do grona najlepszych wydarzeń w Europie. W tym roku trwało w dniach 13-16.07., ale echo wydarzeń brzmi do dzisiaj.

Podczas Folkowiska w Gorajcu panuje niesamowita atmosfera, która pozytywnie działa zarówno na mieszkańców wioski, wszystkich przybyłych gości, uczestników i na każdego kto przypadkiem znajdzie się w okolicy w czasie trwania imprezy.

Marcin Piotrowski, jeden z organizatorów, podzielił się z nami swoim spojrzeniem na wydarzenie.

POSŁUCHAJ

„Cały świat folkowy spotyka się w Gorajcu” – mówi Marcin. Przechadzając się przez plac, na którym odbywało się Folkowisko można było usłyszeć rozmowy w przeróżnych językach.

POSŁUCHAJ

 „Cuda wianki” – takie było hasło tegorocznego Folkowiska. Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym porcję opowieści o symbolicznych miejscach, wierzeniach, a także o gorajeckiej kapliczce cudami słynącej.

Każda dobra impreza kończy się poprawinami. Tak będzie też w przypadku Folkowiska –spontanicznie skrzyknięta ekipa będzie czekać na wszystkich miłośników folkloru w „Chutorze Gorajec” w piątek 4 sierpnia.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A