Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Kolonie Caritas w Krasnobrodzie

Przez dziesięć dni w Krasnobrodzie gościły dzieci z ukrainskiej Żółkwi oraz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Kolonie Caritas w Krasnobrodzie

Autor: Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

W Krasnobrodzie zakończyły się kolonie Caritas dla dzieci z Polski i Ukrainy. Diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Aneta Tryniecka, przedstawiła szczegóły dotyczące koloni. Rozmawiała z nią na miejscu nasza korespondentka Ewa Monastyrska.

POSŁUCHAJ

Uczestnicy koloni nie mogli narzekać na nudę. Wśród atrakcji były między innymi:

POSŁUCHAJ

Maria, opiekunka grupy z Ukrainy a zarazem nauczycielka języka polskiego wyjaśniła, które dzieci miały szanse wziąć udział w koloniach w Krasnobrodzie.


POSŁUCHAJ

Dzieci przyznały, że kolonie były dla nich bardzo atrakcyjne, a kontakty z rówieśnikami zechcą podtrzymywać.

POSŁUCHAJ

Pomimo różnych narodowości, dzieci połączyła nie tylko wspólna zabawa, ale i modlitwa. Zwłaszcza ta radosna przed posiłkiem.

POSŁUCHAJ

Projekt został współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Dłuższy materiał zostanie wyemitowany w audycji "Miłosierni to My" [KLIKNIJ TUTAJ] na antenie naszej diecezjalnej rozgłośni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III