Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Lubaczowscy pątnicy na trasie

2 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Grupa św. Stanisława w Lubaczowie najwcześniej rozpoczęła pielgrzymowanie.
Lubaczowscy pątnicy na trasie

Dzisiaj wczesnym rankiem bo już o godz. 7.00 lubaczowscy pątnicy zebrali się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, aby uczestniczyć we mszy św. sprawowanej w intencji pielgrzymów. Jaką trasę mają do pokonania lubaczowscy pątnicy? O tym informował ks. Maciej Banach z Głównej Służby Porządkowej.

POSŁUCHAJ


Grupa ziemi lubaczowskiej przez 4 dni pielgrzymuje sama i dopiero w Nisku łączy się z pozostałymi kolumnami. Jak podkreśla ks. Roman Karpowicz, przewodnik grupy na chwilę obecną nie można sprecyzować ile osób ostatecznie będzie pielgrzymować do tronu Pani Jasnogórskiej.

POSŁUCHAJ

Izabela z Lubaczowa w rozmowie z Alicją Magura przyznała, że podjęcie decyzji o wyruszeniu na pielgrzymi szlak, nie było prostym zadaniem.

POSŁUCHAJ

Natomiast Ania, która czwarty raz zdecydowała się wziąć udział w pieszej pielgrzymce mówiła o obawach, które jej towarzyszą.

POSŁUCHAJ

Dla Genowefy, która siedem razy wspólnie z grupą lubaczowską wędrowała do Częstochowy, to wspaniałe rekolekcje w drodze.

POSŁUCHAJ


Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi 'Idźcie i głoście'.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze