Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pierwszy dzień na pielgrzymim szlaku

Jak co roku 2 sierpnia ruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pełni optymizmu pątnicy niosą swoje intencje przed oblicze Najświętszej Panienki.
Pierwszy dzień na pielgrzymim szlaku

Wyruszyliśmy z Zamościa po mszy św., której przewodniczył ks. bp Marian Rojek. Każdy z pielgrzymów ma inne spojrzenie na trud pielgrzymowania. Jedni idą po raz pierwszy i nie wiedzą czego się mają spodziewać, inni pielgrzymką „zarazili się” już dawno.

POSŁUCHAJ

 
POSŁUCHAJ

Postoje, które towarzyszą pielgrzymowaniu, są bardzo ważne dla pątników, ale też i dla mieszkańców danej miejscowości. Ks. Ryszard Wróbel, proboszcz z Bodaczowa, wyraża wdzięczność za dar goszczenia pielgrzymki.

POSŁUCHAJ

Wieczorne studio pielgrzymkowe:

POSŁUCHAJ

Grupa zamojsko-hrubieszowska pierwszego dnia dotarła do Szczebrzeszyna i Topólczy, pątnicy, którzy wyruszyli z Lubaczowa na nocleg udali się do Zamchu, zaś tomaszowcy pielgrzymi odpoczywali w Józefowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A