Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 września 2023 20:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

11.08. Bukowa. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

W dniu 11 sierpnia Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedził parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Bukowej.
11.08. Bukowa. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II  w parafii  pw. św. Andrzeja Boboli w Bukowej  przewodniczył bp Jan Śrutwa, który podczas Eucharystii udzielił sakramentu bierzmowania 20. osobom.

 

Parafia w Bukowej erygowana 12 czerwca 2000 r., przez bpa zamojsko-lubaczowskiego Jana Śrutwę. Miejscowość wcześniej (przed rokiem 1982) należała do parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, a następnie do parafii Korytków Duży.
Kościół, pw. Św. Andrzeja Boboli, w Bukowej. Budowę rozpoczęto latem 1951 r. Projekt wykonał prywatnie Józef Blacha z Bukowej. Na skutek tego budowa została wstrzymana przez władze administracyjne (28 VIII 1951 r.). Kolejny plan wykonał architekt powiatowy. Pod koniec r. 1956 plan zatwierdzono i przystąpiono do budowy. 10 XI 1957 r. nastąpiło poświęcenie świątyni. Na przełomie r. 1957/58 sprawiono ołtarz główny i dwa boczne oraz ambonę. Od tej pory zaczęto tu sprawować liturgię w niedziele i święta (księża dojeżdżali z parafii). Kościół jest zbudowany z drewna (rygle, obite z obu stron deskami).

źródło: http://www.diecezja.zamojskolubaczowska.pl/parafia,24

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze