Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama LESZEK JÓŹWIAK PSYCHOPOMOC

II dzień Festiwalu Kultur w Biłgoraju

Drugi dzień Festiwalu Kultur rozpoczął się od spaceru śladami biłgorajskich Żydów i Ukraińców, a następnie dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Dorota Skakuj powiedziała o wielokulturowości Biłgoraja.
II dzień Festiwalu Kultur w Biłgoraju

Festiwal zakończył się Koncertem Finałowym z udziałem wielokulturowych zespołów.
Opiekun Grupy folklorystycznej 'Pokolenia, Anna Iskra, w rozmowie z Joanną Ferens przyznała, że jest to bardzo ważny festiwal na kulturalnej mapie Biłgoraja:

POSŁUCHAJ


Podczas koncertu zaprezentowały się różnorodne zespoły z szeroką gamą różnorodnych elementów wielu kultur:
POSŁUCHAJ

Anna Iskra dodała również, że dzięki Festiwalowi mieszkańcy Biłgoraja w inny, bardziej pozytywny sposób spojrzą na 'innych', a nawet czasem 'obcych':
POSŁUCHAJ

W Koncercie Finałowym wystąpili: Teatr Żydowski z Warszawy, Tatarski Zespół 'Buńczuk' z Białegostoku, Grupa Folklorystyczna 'Pokolenia oraz Teatr Poezji i Piosenki w reżyserii Andrzeja Głowackiego, a także Kinga Dziduch.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)