Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Tytoniaki w Łukowej

W dniach 13 - 14 sierpnia w Łukowej świętowali plantatorzy tytoniu
Tytoniaki w Łukowej

'Dożynki tytoniarzy' to wydarzenie, które na stałe wpisało się w cykl rolnictwa naszej Ziemi stając się jednym z największych wydarzeń kulturalnych. Jego organizatorem jest Łukowskie Zrzeszenie Plantatorów Tytoniu.
Uroczyste otwarcie tegorocznych 'Tytoniaków' odbyło się 14 sierpnia. Poprzedził je tradycyjny korowód plantatorów tytoniu z wieńcami tytoniowymi, prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą z Łukowej. Otwarcia imprezy dokonał Józef Grzyb, prezes Łukowskiego Związku Plantatorów Tytoniu:

POSŁUCHAJ

List do uczestników święta wystosował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, odczytała go posłanka Agata Borowiec:
POSŁUCHAJ

Na wspólne świętowanie zaproszeni zostali plantatorzy tytoniu, firmy i instytucje działające na rzecz uprawy tytoniu oraz skupujące tytoń, a także instytucje działające wokół rolnictwa.
'Tytoniaki' były także okazją do wyróżnienia plantatorów odznaką 'Zasłużony dla rolnictwa'. Po części oficjalne na scenie w Łukowej wystąpił m. in. Kabaret 'Pod Wyrwigroszem' oraz Zespoły 'Tex' i 'Kordian'.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026