Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 sierpnia 2025 03:17
Reklama Menstyl

Święto Plonów Powiatu Lubaczowskiego

Rolnicy z powiatu lubaczowskiego w minioną niedzielę (27.08) podziękowali Bogu za tegoroczne plony.
Święto Plonów Powiatu Lubaczowskiego

Autor: Alicja Magura

Powiatowe Święto Plonów obchodzone było w tym roku w Horyńcu-Zdroju. Do tego miasteczka zdrojowego zjechali się rolnicy z całego powiatu lubaczowskiego, aby wspólnie świętować zakończenie żniw. Uroczystości zainaugurowała dożynkowa Mszą Św. w Kościele Zdrojowym p.w. bł. Jakuba Strzemię. Eucharystii przewodniczył o. Waldemar Czerwonka, gwardian i proboszcz horynieckiej parafii, który skierował również do wiernych Słowo Boże.

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii nastąpił przemarsz do Parku Zdrojowego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wszystkich zebranych na placu dożynkowym przywitał Robert Serkis, wójt Gminy Horyniec-Zdrój.

POSŁUCHAJ

Głos zabrał również Józef Michalik, starosta powiatu lubaczowskiego.

POSŁUCHAJ

Na powiatowe dożynki przybyło 40 delegacji z wieńcami dożynkowymi, które reprezentowały poszczególne gminy. Monika Zydroń, etnograf, Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, która była w jury konkursowym na najpiękniejszy wieniec podkreślała, że komisja oceniająca nie miała prostego zadania.

POSŁUCHAJ

Nie zabrakło również wspaniałych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z całego powiatu lubaczowskiego. Stoły dożynkowe uginały się od słodkości, krokietów, pierogów, gołąbków, proziaków i swojskiego chleba. W konkursie kulinarnym wygrało danie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszyc, a były to Pampuchy drożdżowe gotowane na parze z sosem malinowym. Tegoroczne Święto Plonów umilały Zespoły i Kapele Ludowe. Na szerszą relację z tego wydarzenia zapraszamy w sobotę podczas audycji samorządowych powiatu lubaczowskiego.

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia Mirowska