Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Caritas rozdał Tornistry Pełne Uśmiechów

Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, czy Lubelski Kurator Oświaty uczestniczyli w niedzielę (27.08) w ogólnopolskim finale akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”.
Caritas rozdał Tornistry Pełne Uśmiechów

Autor: Małgorzata Godzisz

W tym roku wybrano Zamość i Rynek Wielki, gdzie uczniowie z ubogich rodzin dostaną dzięki akcji plecaki ze szkolną wyprawką. Pomoce trafią do ponad 50 tys. dzieci z Polski, ale też Ukrainy i Białorusi. Anna Zalewska, minister edukacji narodowej podkreśliła w rozmowie z Małgorzatą Godzisz, wartość wolontariatu i pomoc niesioną przez Caritas.

POSŁUCHAJ

Wywiad z minister edukacji narodowej zostanie wyemitowany 4 września o godz. 11:15 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W spotkaniu uczestniczył też Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.
POSŁUCHAJ

W programie nie zabrakło biegu po wyprawkę, występów zamojskich szkół muzycznych, placówek kulturalnych, czy pokazów Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Dzieci mogły też zadać pytania prezydentowi Zamościa, pani minister i panu rzecznikowi.

Jednak najważniejszym punktem programu było wręczenie tornistrów. Odebrały je m.in. siostry Natalia i Magdalena Staśko. Pierwsza chce zostać wolontariuszką Caritasu biorąc przykład od starszej siostry.
POSŁUCHAJ

Wydarzenie zwieńczył koncert „Arki Noego” na scenie Rynku Wielkiego. Finał "Tornistra pełnego uśmiechów" już za nami, ale akcję cały czas można wspierać. Wystarczy sms o treści "TORNISTER" wysłany pod numer 72052. Relacja z tej akcji wkrótce na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A