Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

01.09 Luchów Górny. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

1 i 2 września krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przebywał w parafii w Luchowie Górnym.
01.09 Luchów Górny. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Trwa nawiedzenie krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w diecezji. W pierwszy piątek miesiąca,1 września, krzyż przybył do parafialnego kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Luchowie Górnym. Uroczystościom powitania krzyża i Mszy św. przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński. Podczas Mszy św. udzielił on także 30 młodym osobom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Proboszczem parafii od dwóch tygodni jest ks. Adam Siedlecki W rozmowie powiedział o przygotowaniach do nawiedzenia krzyża i o historii parafii, którą sam dopiero poznaje.

POSŁUCHAJ

Już od 4 września w szkole w Luchowie pracę rozpocznie pani Marzena, katechetka. Podzieliła się z nami przeżyciami z modlitwy przy krzyżu Jana Pawła II.

POSŁUCHAJ

W sobotę 2 września od godz. 17.00 krzyż rozpoczął nawiedzenie w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Różańcu

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tomek 03.09.2017 19:28
Widać, że ksiądz proboszcz mimo, że jest w parafii od niedawna, to bardzo zaangażował się w przygotowanie uroczystości, zarówno to teoretyczne jak i praktyczne. Pięknie :) Fajnie, że są jeszcze tacy kapłani :)

Agnieszka 03.09.2017 11:33
Gorące pozdrowienia dla ks. Siedleckiego z parafii w Hucie Krzeszowskiej!! :) O dobrych ludziach się nie zapomina :) brakuje nam Księdza, bardzo tęsknimy :) Prosze nas czasem odwiedzać :) Z mojej strony życze Księdzu dużo zdrowia i wielu Łask Bożych oraz serdeczności od nowych parafian :) Szczęść Boże! :)

anonim 03.09.2017 11:20
"...Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony! Z Ciebie moc płynie i męstwo, w Tobie jest nasze zwycięstwo!...''- trafnie dobrane słowa Księże Proboszczu :)

... 03.09.2017 11:16
Wysłuchałam Mszy Świętej i Apelu ze łzami w oczach :) Piękna uroczystość w pięknym miejscu :)