Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

07.09 Księżpol. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

7 i 8 września krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedza parafię w Księżpolu.
07.09 Księżpol. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Wciąż trwa peregrynacja krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w diecezji. W czwartek 7 września krzyż przybył do parafialnego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu. Uroczystościom powitania krzyża i Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Udzielił on też 37 młodym osobom sakramentu bierzmowania.

Proboszczem parafii jest ks. Marian Drążek. W rozmowie powiedział o szczegółach dotyczących funkcjonowania parafii i przygotowaniach do peregrynacji papieskiego krzyża.

POSŁUCHAJ

Wikariuszem w parafii w Księżpolu od dwóch lat jest ks. Rafał Łukiewicz. Podzielił się refleksją związaną z nawiedzeniem krzyża i opowiedział o parafialnym duszpasterstwie młodzieży.

POSŁUCHAJ

Podczas uroczystości powitania krzyża w kościele w Ksieżpolu dało się zauważyć  5. Tarnogrodzką Drużynę Harcerek "Agape", wśród których są harcerki z parafii Księżpol. O Drużynie opowiedziała Maja, przyboczna.

POSŁUCHAJ

Nawiedzenie krzyża papieskiego parafii Księżpol jest zakończeniem peregrynacji w dekanacie Tarnogród. Jej podsumowania w parafiach dekanatu dokonał ks. dziekan Jerzy Tworek.

POSŁUCHAJ

Dziś od godziny 17:00 rozpocznie się nawiedzenie krzyża w dekanacie Józefów. Pierwszą parafią, do której dotrze krzyż będzie parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze