Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Święto Plonów Gminy Cieszanów

Dożynki są przede wszystkim czasem dziękowania Bogu za plony – w niedzielę (10.09.) swoje dziękczynienie składali mieszkańcy Gminy Cieszanów.
Święto Plonów Gminy Cieszanów

Po Mszy Św., którą w kościele w Kowalówce sprawował ks. Mieczysław Startek, proboszcz parafii Cieszanów, zebrani w uroczystym kondukcie dożynkowym udali się na plac w Żukowie. Mieszkańcy gminy mieli za co dziękować, co w rozmowie z Magdaleną Zarembską podkreślał Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, Zdzisław Zadworny.

POSŁUCHAJ

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy dożynki w Gminie Lubaczów, gdzie padło stwierdzenie, że tegoroczne plony można zaliczyć do rekordowych. Sytuacja w Gminie Cieszanów jest podobna.

POSŁUCHAJ

Gminne Święto Plonów każdego roku odbywa się w innym miejscu. W tym roku został wybrany Żuków, co spotkało się z radością mieszkańców.

POSŁUCHAJ

W tym roku dożynki Gminy Cieszanów uświetniła obecność zagranicznych gości.

POSŁUCHAJ

Mieszkańcy Gminy Cieszanów oraz przybyli goście mieli okazję obejrzeć występy wokalne i taneczne grupy z Ukrainy, a także zaprezentował się zespół „Niespodzianka” z Cieszanowa.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"