Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Koncert akordeonowo-organowy w Lubaczowie

Trwa II Lubaczowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. W niedzielę (10.09.) koncert zagrali Marek Majcher (akordeon) i Tomasz Głuchowski (organy).
Koncert akordeonowo-organowy w Lubaczowie

Organizatorem festiwalu jest parafia pw. św. Karola Boroemusza w Lubaczowie na czele z proboszczem, ks. Romanem Karpowiczem.

POSŁUCHAJ

Lubaczowskie organy wywierają ogromne wrażenie na artystach. Tomasz Głuchowski również docenił walory tego instrumentu.

POSŁUCHAJ

Podczas niedzielnego koncertu mieszkańcy Lubaczowa i okolic mieli okazję wysłuchać bardzo rzadko wykonywany utwór Mariana Sawy – Suita na akordeon i organy. Artyści zaprezentowali się również solowo. Akordeonista – Marek Majcher – pochodzi z Lubaczowa, tutaj mieszka i pracuje jako nauczyciel akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej. Parafianom z kościoła św. Karola znany jest jako organista.

Jakie emocje towarzyszą koncertowi, który gra się w rodzinnej miejscowości? O tym w rozmowie z Magdaleną Zarembską mówił Marek Majcher.

POSŁUCHAJ

Następny koncert w ramach II Lubaczowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej już w najbliższą niedzielę (17.09.) w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia Mirowska