Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Półmaraton Chmielakowy

Chmielaki jest to Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, które co roku odbywa się w Krasnostawskie. W najbliższy weekend w dniach 19-21.08 na wszystkich, bo na dorosłych, młodzież i dzieci czeka mnóstwo niespodzianek.
Półmaraton Chmielakowy

Odbędą się liczne koncerty, a na krasnostawskiej scenie zagoszczą gwiazdy muzyki regge i popu. W piatek (19.08) o godz. 21.00 wystąpi Kamil Bednarek, a w sobotę (20.08) o godz. 21.00 Ewelina Lisowska. Ostatniego dnia imprezy, w niedzielę (21.08) o godz. 20.30 wystąpi kultowy zespół lat 90. Elektryczne Gitary.
Podczas sierpniowej imprezy tegoroczna edycja będzie pełna nowości. Fani motoryzacji będą mogli zobaczyć zlot starych samochodów. Odbędą się także: wybory Miss Chmielaków, przegląd kapel  czy przegląd Twórczości Ludowej.
Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas będą mogły wziąć udział w Półmaratonie Chmielakowym, który odbędzie się 20.08 (sobota) o godz. 9.00 ze startem i metą na ul. Sikorskiego10 (obok Dworku Starościńskiego). Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans
21 km i 97 m. Zawodnicy, którzy wezmą udział w biegu będą rywalizować nie tylko z trasą, ale również z czasem. Bieg adresowany jest do wszystkich. Co roku biorą w nim udział przedstawiciele  Służb Mundurowych, szkół czy Samorządów. W Półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które do dnia 19.08 ukończą 18 lat oraz dokonają pełnej procedury zapisu i opłat. Pomiar czasu i ustalenie kolejności na mecie będzie dokonywane systemem elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma numer startowy oraz CHIP mocowany do buta. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest przebiegnięcie całego dystansu po zatwierdzonej trasie półmaratonu i ukończenie biegu w regulaminowym czasie 3 godzin. Pierwsza pętla poprowadzi przez asfalt, a dalszy etap trasy drogą gruntową utwardzoną. Trasa biegu poprowadzi przez następujące ulice: Sikorskiego, Oleszczyńskiego, PCK,  Mickiewicza, Poniatowskiego, Czystą, Partyzantów, ścieżką rowerową nad Wieprzem, Czechowicza, Borową, ul. Krasickiego (obok OSM), Widniówką, drogą leśną Leśnictwa Namule, drogą wojewódzką 842, drogą między stawami, Krakowskim Przedmieściem, Piłsudskiego i Sikorskiego.
Zgłoszenia i opłata startowa w wysokości 80 zł przyjmowane są do dnia 18.08.
Zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu zawodów do godz. 8.30 w Centrum Sportowo
Rekreacyjnym, ul. Piłsudskiego 48 (stadion miejski). Tam tez wydawane będą pakiety i numerów startowe. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma pakiet zawodniczy, na który składa   
się: koszulka, materiały informacyjne, pakiet regeneracyjny, numer startowy z imieniem. W czasie rejestracji zawodnicy mają obowiązek przedłożenia dowodu tożsamości ze   zdjęciem w celu weryfikacji danych oraz dokumentu potwierdzającego prawo udziału w kategoriach dodatkowych. W każdej kategorii wekowej najlepsi otrzymają dyplomy, puchary  oraz nagrody finansowe w wysokości 100 zł – 750 zł.
Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, integracja środowiska biegaczy, promocja „chmielaków krasnostawskich" oraz promocja miasta Krasnystaw i regionu. Organizatorami Półmaratonu Chmelakowego są: Burmistrz Krasnegostawu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie, Stowarzyszenie Krasnystaw Biega.

Więcej informacji [kliknij tutaj]
 


KONTAKT:
Szczepan Olchowski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie,
ul. Piłsudskiego 52a, tel. 82 576 22 03, kom.601 590 382                              
e-mail: [email protected]

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze