Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

27.09. Niemstów. Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

27 i 28 września Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedzał parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie.
27.09. Niemstów. Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje po parafiach należących do dekanatu Cieszanów. 27 września przebywał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie, w której proboszczem jest ks. Andrzej Wysokiński. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II  przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa, który udzielił 24. osobom sakramentu bierzmowania.

O historri parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie i o własnych wspomnieniach związanych z Janem Pawłem II w rozmowie z Alicją Magura mówili:

Edward Pokrywka i Tadeusz Sitarz.

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Do parafii Niemstów przynależy również miejscowość Ułazów, gdzie znajduje się kościół filialny. O jego historii mówiła Maria Szczepanek.

POSŁUCHAJ

Na antenie Katolickiego Radia Zamość wystąpił również Tomasz Zadworny, organista.

 

POSŁUCHAJ

W czwartek (28.09) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II dotrze do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A