Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

27.09. Niemstów. Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

27 i 28 września Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedzał parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie.
27.09. Niemstów. Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje po parafiach należących do dekanatu Cieszanów. 27 września przebywał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie, w której proboszczem jest ks. Andrzej Wysokiński. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II  przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa, który udzielił 24. osobom sakramentu bierzmowania.

O historri parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie i o własnych wspomnieniach związanych z Janem Pawłem II w rozmowie z Alicją Magura mówili:

Edward Pokrywka i Tadeusz Sitarz.

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Do parafii Niemstów przynależy również miejscowość Ułazów, gdzie znajduje się kościół filialny. O jego historii mówiła Maria Szczepanek.

POSŁUCHAJ

Na antenie Katolickiego Radia Zamość wystąpił również Tomasz Zadworny, organista.

 

POSŁUCHAJ

W czwartek (28.09) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II dotrze do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A