Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Green Office Ecologic

Wybory do Diecezjalnej Rady Kapłańskiej

Nowo wybrani swoją kadencję rozpoczną w listopadzie.
Wybory do Diecezjalnej Rady Kapłańskiej

Dziś w Domu Diecezjalnym w Zamościu odbyły się wybory do Diecezjalnej Rady Kapłańskiej. Jej rolę reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego i dokumenty Synodu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. O zadaniach Rady Kapłańskiej mówi kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. Michał Maciołek.

POSŁUCHAJ

Biskup zasięga opinii Rady Kapłańskiej w ważniejszych kwestiach religijno-moralnych, administracyjnych i pasterskiego kierowania diecezją.
POSŁUCHAJ

Rada Kapłańska liczy 18 członków. Połowa z nich wchodzi do Rady z urzędu. Wśród nich są: biskup pomocniczy diecezji, kanclerz Kurii Diecezjalnej i przedstawiciele poszczególnych wydziałów Kurii i innych urzędów jak np. rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Drugą połowę wybierają wszyscy kapłani w diecezji. Ks. Michał Maciołek podaje zasady wybierania członków Rady Kapłańskiej.
POSŁUCHAJ

Kapłani elektorzy wskazali dziś 9 księży do Rady Kapłańskiej, a pełen skład Rady niebawem powinien zostać zatwierdzony przez biskupa diecezjalnego Kapłani do Rady są wybierani na okres 5 lat, a nowo wybrani swoją kadencję rozpoczną w listopadzie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość