Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 18:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

03.10. Załuże. Parafia pw. Matki Bożej Opieki.

3 i 4 października Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedza parafię pw. Matki Bożej Opieki w Załużu.
03.10. Załuże. Parafia pw. Matki Bożej Opieki.

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje po diecezji zamojsko-lubaczowskiej. We wtorek (03.10) Krzyż zakończył nawiedzenie w dekanacie Cieszanów i został przekazany do dekanatu Lubaczów. Pierwszym miejscem jakie nawiedził jest parafia pw. Matki Bożej Opieki w Załużu. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża przewodniczył ks. bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który udzielił również sakramentu Bierzmowania.

Proboszczem parafii jest ks. Tadeusz Maciejko, który przybliżył rys historyczny parafii pw. Matki Bożej Opieki w Załużu.

POSŁUCHAJ

Danuta Rudnik, przedstawicielka wspólnot parafialnych.

POSŁUCHAJ

Stanisław Szpyt, sołtys miejscowości Załuże.

POSŁUCHAJ

W środę (04.10) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II dotrze do parafii pw. Opieki Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Bihalach.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A