Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 22:48
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

10.10. Basznia Dolna. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

10 i 11 października Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przebywa w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.
10.10. Basznia Dolna. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje w dekanacie Lubaczów. To już ostatnie chwile nawiedzenia krzyża w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ponieważ już 13 października opuści teren naszej diecezji. 10 października Krzyż przybył do parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej i to właśnie tam wierni mogli przytulić się do Krzyża i adorować go we wspólnocie parafialnej oraz w indywidualny sposób. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński.

Proboszczem parafii jest ks. Leszek Bruśniak, z którym rozmawiał ks. Krystian Bordzań, dyrektor Katolickiego Radia Zamość.

POSŁUCHAJ

Na antenie Katolickiego Radia Zamość wystąpiła Julka przedstawicielka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

POSŁUCHAJ

O Służbie Liturgicznej Ołtarza mówił Jakub, ministrant posługujący w parfii św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

POSŁUCHAJ

W środę (11.10) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedzi parafię pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A