Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dożynki w Korczminie

W niedzielę 28 sierpnia w Korczminie odbędą się Gminne Dożynki.
Dożynki w Korczminie

W bieżącym roku są one połączone z Europejskimi Dniami Dobrosąsiedztwa. Po nabożeństwie w cerkwi w Korczminie wierni, przedstawiciele władz lokalnych, duchowni obu wyznań, zaproszeni goście udadzą się na liturgię przy cudownym źródełku znajdującym się po stronie ukraińskiej. Po jej zakończeniu, gdy po stronie ukraińskiej trwał będzie program artystyczny rozpoczną się po stronie polskiej dożynki.

Korowód dożynkowy przejdzie spod świetlicy w Korczminie na boisko. Starostowie dożynek Sylwia Baran i Mariusz Klimański przekażą gospodarzowi gminy symboliczny bochen chleba, a następnie rozpocznie się uroczysta msza św. dożynkowa w intencji rolników, ich trudu oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże na kolejny rok.

Liturgii przewodniczyć będzie bp diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Następnie rozpocznie się festyn dożynkowy. Przewidziane są występy zespołów ludowych, konkursy dla rolników oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie będzie zabawa taneczna pod gołym niebem. W dożynkach wezmą udział przedstawiciele duchowieństwa i władz z Ukrainy. Z okazji Dni Dobrosąsiedztwa w sobotę i niedzielę będzie otwarte tymczasowe przejście graniczne Korczmin – Stajivka. Do przekroczenia granicy są wymagane paszporty. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A