Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Dożynki w Korczminie

W niedzielę 28 sierpnia w Korczminie odbędą się Gminne Dożynki.
Dożynki w Korczminie

W bieżącym roku są one połączone z Europejskimi Dniami Dobrosąsiedztwa. Po nabożeństwie w cerkwi w Korczminie wierni, przedstawiciele władz lokalnych, duchowni obu wyznań, zaproszeni goście udadzą się na liturgię przy cudownym źródełku znajdującym się po stronie ukraińskiej. Po jej zakończeniu, gdy po stronie ukraińskiej trwał będzie program artystyczny rozpoczną się po stronie polskiej dożynki.

Korowód dożynkowy przejdzie spod świetlicy w Korczminie na boisko. Starostowie dożynek Sylwia Baran i Mariusz Klimański przekażą gospodarzowi gminy symboliczny bochen chleba, a następnie rozpocznie się uroczysta msza św. dożynkowa w intencji rolników, ich trudu oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże na kolejny rok.

Liturgii przewodniczyć będzie bp diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Następnie rozpocznie się festyn dożynkowy. Przewidziane są występy zespołów ludowych, konkursy dla rolników oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie będzie zabawa taneczna pod gołym niebem. W dożynkach wezmą udział przedstawiciele duchowieństwa i władz z Ukrainy. Z okazji Dni Dobrosąsiedztwa w sobotę i niedzielę będzie otwarte tymczasowe przejście graniczne Korczmin – Stajivka. Do przekroczenia granicy są wymagane paszporty. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii