Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Biwak harcerski w Księżpolu

Blisko 200 harcerzy i harcerek wzięło udział w andrzejkowym biwaku harcerskim, który odbył się (17-19.11) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu.
Biwak harcerski w Księżpolu

Biwak jest corocznym wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Południowo-Wschodni Związek Drużyn Harcerek ‘Jarzębina’ i w tym roku został zorganizowany przez 5 Tarnogrodzką Drużynę Harcerek ‘Agape’ we współpracy z 13 Próbną Tarnogrodzką Drużyną Wędrowniczek ‘Phillia’.

Drużynowa 5 Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek ‘Agape’, Natalia Zając wyjaśnia, jakie cele przyświecają takiemu biwakowi:

POSŁUCHAJ

Biwak rozpoczął się oficjalnym apelem prowadzonym przez druhnę samarytankę Gabrielę Makochoń  i prezentacją poszczególnych drużyn, które na wydarzenie przyjechały m.in. z Jarosławia, Przeworska, Łańcuta, Gniewczyny Łańcuckiej, Tarnogrodu, Majdanu Starego i Księżpola. Został również odśpiewany hymn harcerski:

POSŁUCHAJ

Następnie wszyscy harcerze i harcerki zgromadzili się w sali gimnastycznej na tzw. kominku harcerskim, zwanym potocznie świeczkowiskiem:

POSŁUCHAJ

Na kominek harcerski przybyli również kapłani, którzy sprawują opiekę nad lokalnymi drużynami m.in. proboszcz parafii w Księżpolu ks. Marian Drążek i ks. Rafał Łukiewicz oraz opiekun Zastępów ‘Lojalność’ i ‘Życzliwość’ w Majdanie Starym, ks. Adrian Borowski, który nie ukrywa, iż jest dumny z tego, że młodzież tak chętnie angażuje się w tak wartościową sprawę, jaką jest harcerstwo:

POSŁUCHAJ

Opiekę nad drużynami podczas biwaku sprawowała podharcmistrzyni Beata Lichota z Jarosławia, która wyjaśnia, czego dzieci i młodzież uczą się podczas takich zgrupowań:

POSŁUCHAJ

Beata Lichota dodaje, że zajmuje się harcerstwem już od piętnastu lat, ‘zaraziła’ tą pasją również swojego męża i dzieci, którzy towarzyszą jej we wszystkich zadaniach i wydarzeniach:

POSŁUCHAJ

W programie biwaku znalazło się wiele ciekawych i atrakcyjnych zadań. Jednym z nich była gra terenowa po okolicy, podczas której harcerze i harcerki sprawdzili swoje harcerskie umiejętności takie jak pierwsza pomoc, rozpalanie ogniska czy budowanie szałasu. Centralnym punktem wydarzenia był bal maskowy, połączony z jubileuszowym tortem z okazji piątej rocznicy utworzenia 5 Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek ‘Agape’, która właśnie w tym roku w listopadzie świętuje pierwszy okrągły jubileusz.

Biwak zakończył się w niedzielę uczestnictwem wszystkich drużyn w Eucharystii sprawowanej w ich intencji w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)