Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

"Zachować pamięć" - projekt ŚZŻAK

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wysiedleń na Zamojszczyźnie oraz powstania zamojskiego, podczas którego żołnierze Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich bronili miejscowej ludności przed niemieckimi oddziałami realizującymi założenia Generalnego Planu Wschodniego.
"Zachować pamięć" - projekt ŚZŻAK

Jedną z form uczczenia rocznicy wysiedleń jest projekt realizowany przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość pod nazwą: „Zachować Pamięć”. Powiedział o nim podczas konferencji prasowej (29.11) prezes Związku, poseł Sławomir Zawiślak:

POSŁUCHAJ

Elementem projektu jest również specjalna strona internetowa:

POSŁUCHAJ

W ramach projektu „Zachować pamięć” młodzież, 20 harcerzy z Drużyny Harcerskiej 'Traperski Krąg” z Suśca, wzięło udział w szkoleniu. Powiedziała nam o nim harcmistrz Anna Rojek:

POSŁUCHAJ

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów zainteresowały młodzież, która przyznaje, że w taki sposób łatwiej przyswoić historię, a można się także dowiedzieć wielu ciekawostek:

POSŁUCHAJ

20 grudnia Związek zaprasza młodzież i dorosłych na spotkanie do remontowanego obecnie Muzeum Historycznego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Bondyrzu. O szczegółach tego spotkania powiedział prezes Sławomir Zawiślak:

POSŁUCHAJ

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu w Bondyrzu należy kierować do Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość (ul. Partyzantów 3 w Zamościu).

Projekt pn. „Zachować pamięć” został dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze