Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

MISERICORDIA ET MISERA Odc. 9

Międzynarodowe rekolekcje adwentowe.
MISERICORDIA ET MISERA Odc. 9

22 grudnia 2017 Piękne i zgodne

Zakończenie naszych rekolekcji i powrót do Franciszkowych słów o tym, że św. Augustyn nie mógł znaleźć piękniejszych i bardziej ze sobą zgodnych słów, by opisać miłosierdzie Boga wychodzącego na spotkanie grzesznika. Dwoje pozostało; Nieszczęśliwa i Miłosierdzie!

 


20 grudnia 2017 Zbawieni z łaski

Szczególny odcinek w którym dotykamy tajemnicy zbawienia danego nam za darmo przez Chrystusa. Otulenie Miłosierdziem, które dokonuje się w naszym życiu jest dane za darmo. Tak jak zbawienie. Nie forma nas zbawia, a miłość Jezusa.


18 grudnia 2017 Świadomość i pokora

W siódmym odcinku rekolekcji widzimy Nieszczęśliwą, która przeszła brutalną szkołę pokory, gdy został zdemaskowany jej grzech i gdy była prowadzona na śmierć. Upokorzenie i groźba utraty życia, doprowadziły do skruchy serca.


15 grudnia 2017 Żal

To już szósty odcinek w którym słyszymy o żalu za grzechy. Rekolekcjoniści przywołują słowa Papieża Franciszka z książki „Miłosierdzie to imię Boga”, w której Papież odwołuje się do historii niemieckiego żołnierza, pochwyconego przez francuskich partyzantów podczas I wojny światowej. Czasami Bogu wystarczy to, że żałujemy, że nie żałujemy…


13 grudnia 2017 Wyznanie

Ten kolejny odcinek opisuje wzruszający moment, w którym dochodzi do wyznania grzechów i rozgrzeszenia, którego dokonuje Jezus. „Nikt ciebie nie potępił? Nikt Panie…” Przyznanie się do winy i otulenie Miłosierdziem „gdzie od nadal istniejącego stanu słabości i grzechu, większa staje się miłość” (frag. listu) 


11 grudnia 2017 Sumienie

Czwarty odcinek to zwrócenie uwagi na fragment listu, w którym Papież Franciszek mówi o sumieniu. Sumieniu, które odezwało się zarówno w kobiecie jak i w jej oskarżycielach po długim milczeniu Jezusa.


8 grudnia 2017 Świadomość grzechu

W tym odcinku słyszymy o tym jak trudno nam się przyznać do grzechu. Widzimy kobietę, która została zmuszona, by stanąć przed Jezusem. My jesteśmy zaproszeni, by zrobić to w wolności serca.

 


6 grudnia 2017 Misera...to ja
Drugi odcinek to wstęp do papieskiego listu i pierwsze wrażenia po jego opublikowaniu. Już w tym odcinku Rekolekcjoniści pokazują, że każdy jest tą „Miserą” i stanięcie na jej miejscu jest kluczem do tego, by zostać otulonym miłosierdziem miłości


4 grudnia 2017

 


Pierwsze międzynarodowe rekolekcje internetowe na Adwent pod patronatem Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji noszą tytuł Misericordia et misera – Miłosierdzie i nieszczęśliwa.

Jest to czas miłosierdzia dla wszystkich i dla każdego, aby nikt nie mógł myśleć, że nie dla niego jest bliskość Boga i moc Jego czułości. Jest to czas miłosierdzia dla osób słabych i bezbronnych, oddalonych i samotnych, aby mogły natrafić na obecność braci i sióstr, którzy wesprą ich w potrzebie. Jest to czas miłosierdzia dla ubogich, aby odczuli na sobie pełne szacunku i uważne spojrzenie osób, które przezwyciężywszy obojętność, odkrywają to, co w życiu istotne. Jest to czas miłosierdzia dla każdego grzesznika, aby niestrudzenie prosił o przebaczenie i poczuł rękę Ojca, który zawsze wita i przytula do siebie. (List Apostolski Misericordia et misera, nr 21.)
 

Jak mówi abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji: „Jestem szczęśliwy, móc udzielić naszego poparcia dla tej inicjatywy rekolekcyjnej, która pragnie pochylić się nad pięknym dokumentem, który papież Franciszek zostawił nam na zakończenie Roku Jubileuszowego.” Każdy z nas jest tą miserą – nieszczęśliwą, dlatego nasze serca potrzebują dotyku Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy was zatem, abyście wzięli udział w przygodzie, podczas której Bóg otuli was swoim miłosierdziem.
 

Rekolekcje głoszą dwaj misjonarze miłosierdzia: o. Michał Legan, paulin oraz ks. Michał Olszewski, sercanin. Projekt został zrealizowany w Rzymie przez profeto.pl w czterech językach: polskim (oryginalny), angielskim, włoskim i rosyjskim (napisy). Rekolekcje dedykujemy Papieżowi Franciszkowi.

POSŁUCHAJ

Na antenie Katolickiego Radia Zamość w adwencie 2017 roku w każdy poniedziałek, środę i piątek o 10:40 i 18:50.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maria 07.12.2017 19:52
Piękne rekolekcje jak dobrze ,że natrafiłam na tą stronę .Chwała Bogu i Duchowi Sw.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiO