Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Turniej Mikołajkowy

Na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w najbliższą sobotę (9.12) o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie VII Turnieju Mikołajkowego Turnieju Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej. W rozgrywkach piłkarskich wezmą udział zespoły z Zamościa i okolic oraz drużyny z miast partnerskich z terenu Ukrainy.
Turniej Mikołajkowy

Po oficjalnej ceremonii otwarcia zmagania piłkarskie odbędą się na trzech zamojskich halach sportowych m.in.: na hali OSiR, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 oraz w III Liceum Ogólnokształcącym. Małgorzata Farion, koordynatorka Turnieju Mikołajkowego przyznała, że na powitanie wszystkich uczestników odegrane będą hymny państwowe Polski i Ukrainy.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Farion poinformowała jakie miejscowe zespoły zaprezentują się podczas rozgrywek.

POSŁUCHAJ

Podczas Turnieju umiejętności piłkarskie zaprezentują zawodnicy w sześciu kategoriach wiekowych.

POSŁUCHAJ

W Turnieju Mikołajkowym co roku biorą udział nie tylko drużyny z Zamościa i okolic, ale również gościmy piłkarzy z miast partnerskich z zagranicy. W tym roku będą to zespoły piłkarskie z Ukrainy.

POSŁUCHAJ

W tym roku w Zamościu zagości Włodzimierz Sali z Ukrainy, który kiedyś reprezentował barwy klubowe Hetmana Zamość.

POSŁUCHAJ


Małgorzata Farion dodała, ze współpraca z miastami partnerskimi przebiega pozytywnie, a wszystkie drużyny łączy Mikołajkowy Turniej, który co roku odbywa się w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na postać Świętego Mikołaja.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Farion dodała, ze przygotowania do Turnieju wymagają wiele pracy pod względem organizacyjnym ponieważ, aby dzieci z Ukrainy mogły przyjechać do polski muszą wcześniej załatwić sprawy paszportowe.

POSŁUCHAJ

Na zakończenie rozgrywek nagrodzeni zostaną uczestnicy turnieju: drużyny, trenerzy, zwycięzcy oraz najlepsi indywidualni zawodnicy.

POSŁUCHAJ

Wstęp na mecze mikołajkowe będzie bezpłatny, dlatego Małgorzata Farion zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania na trybunach w zamojskich halach sportowych .

POSŁUCHAJ

Jakie są główne cele turnieju?

POSŁUCHAJ

Turniej będzie także sprawdzeniem poziomu sportowego, jakie prezentują polskie i zagraniczne zespoły.

POSŁUCHAJ

Zakończenie rozgrywek przewidziane jest ok. godz. 16.30 na hali zamojskiego OSiR.

POSŁUCHAJ

Dzień po Turnieju, bo w niedziele (10.12) o godz. 9.00 w Kościele pw. Św. Brata Alberta w Zamościu piłkarze wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej. Przed południem na dzieci i młodzież czekać będą atrakcje takie jak zabawy w wodzie na Krytej Pływalni czy zwiedzanie Zamościa.

POSŁUCHAJ

Od miesiąca maja w Diecezjalnym Klubie Sportowym "Gaudium" Zamość reaktywowana została drużyna dziewcząt.

POSŁUCHAJ

Wszystkie dziewczęta z klas IV-V z zamojskich szkół podstawowych, które lubią piłkę nożna mogą zapisać się do klubu. Treningi odbywają się na hali zamojskiego OSiR, a zajęcia prowadzi Monika Kycko, nauczycielka wychowania fizycznego.

POSŁUCHAJ

Wszystkie drużyny na zakończenie rozgrywek zostaną nagrodzone: dyplomami, pucharami i paczkami świątecznymi. Organizatorem VII Turnieju Mikołajkowego Turnieju Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej jest Diecezjalny Klub Sportowy "Gaudium" Zamość.

Więcej o Turnieju Mikołajkowym usłyszymy w audycji rozmowa dnia (06.12) o godz. 11.15 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Małgorzata Farion, koordynatorka tego sportowego wydarzenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole