Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 18:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Biłgoraj. Finał Szlachetnej Paczki

‘Lubię ludzi’ – pod tym hasłem przebiega tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki. Finał akcji w rejonie biłgorajskim odbył się (09.12) w auli franciszkańskiej przy Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.
Biłgoraj. Finał Szlachetnej Paczki

Lider Szlachetnej Paczki rejonu Biłgoraj, Elżbieta Łukasik tłumaczy, na czym polega tzw. ‘mądre pomaganie’, której jest również celem akcji:

POSŁUCHAJ

W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w rejonie biłgorajskim pomoc otrzymały aż 54 rodziny, z część z nich została objęta wsparciem firmy Allegro, zaś pozostałym pomogli różnorodni darczyńcy z Biłgoraja i okolic:

POSŁUCHAJ

Elżbieta Łukasik informuje również, jak przebiega finał akcji w Biłgoraju:

POSŁUCHAJ

Jedną z wolontariuszek akcji jest Małgorzata Kostrubiec, która nie ukrywa swojej radości z niesienia pomocy innym:

POSŁUCHAJ

W akcję włączyli się również harcerze z 13 Starszoharcerskiej Drużyny Pochodni działającej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju, zaś o swoich motywacjach do uczestnictwa w tym dziele mówi podharcmistrz Dorota Woźniak:

POSŁUCHAJ

Elżbieta Łukasik dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zaangażować się w piękne dzieło Szlachetnej Paczki:

POSŁUCHAJ

Z magazynu znajdującego się w auli franciszkańskiej wszystkie paczki są rozwożone przez wolontariuszy, strażaków i chętne osoby prywatne do potrzebujących rodzin.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A