Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Konkurs wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej

80 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w XXVIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej. Konkurs odbył się 15 grudnia w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej.
Konkurs wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej

O najważniejszych aspektach charakteryzujących konkurs informuje dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, Marian Kurzyna:

POSŁUCHAJ

Dyrektor Kurzyna wspomina również, jakie cele przyświecały organizatorom konkursu już na początku jego powstawania:

POSŁUCHAJ

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, drużynowej wszyscy uczestnicy rozwiązywali test opracowany przez Piotra Kiełbasę, członka Oddziału PTTK w Biłgoraju i nauczyciela SP Nr 1 w Biłgoraju. Część druga dla uczniów, którzy uzyskali z testu największą liczbę punktów, polegała na rozpoznawaniu kapliczek i krzyży przydrożnych Ziemi Biłgorajskiej.

Współorganizatorami konkursu byli Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Biłgoraju i Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju - Filia Biblioteczna w Dereźni.

 

Wyniki:

Wyniki w kategorii uczniów szkół podstawowych (11 drużyn):
I miejsce - Katarzyna Dyndał, Aleksandra Solak, Arkadiusz Cios z SP w Korczowie (opiekun Dorota Lisiecka),
II miejsce - Emilia Kapka, Martyna Węgrzyn, Patryk Przytuła (opiekun Małgorzata Palikot),
III miejsce - Julia Bielak, Liliana Kapka, Mateusz Obszański z SP w Dereźni (opiekun Małgorzata Palikot),
IV miejsce - Dominika Winnicka, Paweł Pędziwiatr, Mateusz Szuper z SP w Księżpolu (opiekun Tomasz Żuk),
V miejsce ex aequo - Julia Paszko, Zuzanna Rębacz, Jakub Konieczny z SP w Lipinach Dolnych (opiekun Anna Lipiec); Alicja Nizio, Maria Wróbel, Sebastian Gęborys z ZS im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym (opiekun Anna Osuch).

Wyniki w kategorii uczniów gimnazjum (10 drużyn):
I miejsce - Karolina Rak, Anna Pędziwiatr, Katarzyna Brzuska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu (opiekun Tomasz Żuk),
II miejsce - Zuzanna Niemiec, Zuzanna Kimak, Szymon Łubiarz z Gimnazjum w Dereźni (opiekun Małgorzata Palikot),
III miejsce - Klaudia Ćwikła, Marcin Żmijan, Łukasz Styk z Gimnazjum nr 1 im. Świętej Jadwigi Królowej w Biłgoraju (opiekun Danuta Kutryn),
IV miejsce - Julia Jakubowska, Andrzej Krup, Szymon Droździel z Gimnazjum w Dąbrowicy (opiekun Monika Frąk),
V miejsce - Martyna Biernat, Magdalena Mazurek, Klaudia Markiewicz z Gimnazjum w Hedwiżynie (opiekun Ewa Łosiewicz).

Wyniki w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych (5 drużyn):
I miejsce - Patrycja Sprysak, Klaudia Mazgal, Klaudia Mucha z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju (opiekun Kinga Birut-Solak),
II miejsce ex aequo - Angelika Rak, Magdalena Małysz, Katarzyna Rapa z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju (opiekun Jan Maciocha); Kornelia Antosz, Kinga Rarata, Dominik Paluch z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (opiekun Dariusz Pyzio),
III miejsce - Weronika Chuda, Dominika Dec, Dominika Derewlak z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (opiekun Beata Pieczonka).

Indywidualni zwycięzcy II etapu:
Szkoły podstawowe (34 uczestników):
I miejsce ex aequo - Katarzyna Dyndał i Arkadiusz Cios (SP w Korczowie),
II miejsce ex aequo - Julia Bielak i Patryk Przytuła (SP w Dereźni),
III miejsce ex aequo - Kinga Kaziród (SP w Księżpolu) i Sebastian Gęborys (SP w Majdanie Starym),
IV miejsce ex aequo - Martyna Węgrzyn (SP w Dereźni) i Mateusz Szuper (SP w Księżpolu).

Gimnazja (30 uczestników):
I miejsce - Anna Pędziwiatr (Gimnazjum w Księżpolu),
II miejsce ex aequo - Karolina Rak (Gimnazjum w Księżpolu) i Szymon Łubiarz (Gimnazjum w Dereźni),
III miejsce - Szymon Droździel (Gimnazjum w Dąbrowicy),
IV miejsce ex aequo - Marcin Żmijan i Łukasz Styk (Gimnazjum nr 1 im. Świętej Jadwigi Królowej w Biłgoraju),
V miejsce - Antoni Kraczowski (Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju).

Szkoły ponadgimnazjalne (16 uczestników):
I miejsce - Klaudia Mazgal (KLO w Biłgoraju),
II miejsce - Agnieszka Okoń (RCEZ w Biłgoraju),
III miejsce - Patrycja Sprysak (KLO w Biłgoraju),
IV miejsce ex aequo - Kinga Rarata i Kornelia Antosz (ZSBiO w Biłgoraju),
V miejsce - Magdalena Małysz (LO im. ONZ w Biłgoraju).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole