Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Lubaczów. Kierunek Panama

Wydarzenia ŚDM w Krakowie dawno się skończyły, ale wspomnienia o nich nadal są żywe i wywołują wiele emocji u tych, którzy mieli okazję w nich uczestniczyć. Myśl o kolejnym spotkaniu z Ojcem Świętym oraz chęć uczestniczenia w nim z każdym dniem staje się coraz mocniejsza. Młodzi ludzie z ogromnym zapałem przygotowują się do kolejnych ŚDM w 2019 r. przez modlitwę oraz różne spotkania.
Lubaczów. Kierunek Panama

Młodzież z Lubaczowa  w środę (27.12) miała okazję zgłębić swoją wiedzę o Panamie dzięki spotkaniu z ks. Józefem Gwoździem, misjonarzem werbistą pracującym w tym kraju. Kapłan na samym początku mówił o swojej pracy misyjnej na terenach Ameryki Środkowej i o tym, jak znalazł się w Panamie.

POSŁUCHAJ

Uczestnicy spotkania usłyszeli o ogromnym zróżnicowaniu kraju, do którego w 2019 r. przybędzie młodzież z całego świata.

POSŁUCHAJ

Ks. Józef Gwóźdź mówił również o katolicyzmie i innych religiach wyznawanych w Panamie.

POSŁUCHAJ

Ks. Józef Gwóźdź ze Zgromadzenia Misjonarzy Słowa Bożego jest jedynym polskim misjonarzem, który w ostatnich latach pracował w Panamie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiO