Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 17:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

Święte wieczory strzeleckie 2018

7 stycznia br. w remizo-świetlicy w Strzelcach odbyło się piąte już spotkanie mieszkańców gminy Białopole pt. „Święte wieczory” połączone z Dniem Babci i Dziadka.
Święte wieczory strzeleckie 2018
Organizatorami spotkania była grupa seniorów ze Strzelec i Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzelec. Celem spotkania była integracja mieszkańców gminy Białopole przy wspólnym śpiewaniu kolęd i wspomnieniach jak to niegdyś obchodzono na wsi czas Bożego Narodzenia. Dlatego organizatorzy spotkania przy pomocy nauczycieli szkół z Białopola i ze Strzelec, proboszczów parafii Białopole i Buśno, Urzędu Gminy Białopole oraz mieszkańców Strzelec oraz okolicznych miejscowości przygotowali bogaty w wydarzenia program.
 
Na spotkanie złożyły się:
1. Jasełka misyjne przygotowane przez ks. Andrzeja Łuszcza z parafii Buśno. Przy tej okazji mali kolędnicy zbierali ofiary na cele misyjne przeznaczone na wsparcie dzieci - ofiary wojny w Syrii i w Libanie.
2. Patrycja Wilgos, uczennica gimnazjum w Białopolu wykonała kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu.
3. Ks. Henryk Borzęcki zainicjował wspólne dzielenie się opłatkiem.
4. Zespół „Tęcza” skupiający dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Białopolu i w Strzelcach zaprezentował program artystyczny w postaci kolęd, pastorałek oraz śpiewów i tańców ludowych.
5. W chwili przerwy był poczęstunek w postaci bigosu, ciasta, kawy i herbaty.
6. Następnie wystąpiły zespoły „Flowers” oraz „Borowianki”.
7. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie kolęd.
Organizatorzy mają nadzieję na kontynuację tych spotkań w kolejnych latach.

Inf. BS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość