Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 19:25
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Powstańcom i Niepodległej

Miączyn zaprasza do uczczenia pamięci powstańców styczniowych.
Powstańcom i Niepodległej

W najbliższą niedzielę przy powstańczej mogile w lesie w Czartorii rozpocznie je polowa msza św. o godz. 13.30. W programie jest także apel poległych, złożenie kwiatów i rozmowy przy ognisku. Do udziału w spotkaniu zapraszają duszpasterze wraz ze wspólnotami parafialnymi Gminy Miączyn, Arkadiusz Bratkowski Radny Województwa Lubelskiego, Krzysztof Kaczoruk Radny Powiatu Zamojskiego oraz Ryszard Borowski Wójt Gminy Miączyn.

Niedzielna uroczystość w Czartorii upamiętni 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, ale jak podkreśla proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Miączynie, ks. Piotr Szeptuch, rozpoczną także obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

POSŁUCHAJ

W tym roku kierujemy zaproszenie do wszystkich słuchaczy Katolickiego Radia Zamość, którym bliska jest modlitwa za Ojczyznę – zachęca ks. Piotr Szeptuch.

POSŁUCHAJ

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem promującym uroczystości przy mogile powstańców styczniowych w Czartorii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A