Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Diecezjalne święto małych misjonarzy

W Buśnie, w sobotę (10.02) spotkali się kolędnicy misyjni z całej diecezji.
Diecezjalne święto małych misjonarzy

Autor: Sylwester Zarek

Blisko dwustu przedstawicieli Kolędników Misyjnych z kilkunastu kół misyjnych działających w naszej diecezji spotkało się w sobotę (10.02) w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie, aby wspólnie z księdzem biskupem podsumować tegoroczne kolędowanie na rzecz misji.
Zawiązaniem wspólnoty była prezentacja grup, przebranych w barwne stroje kolędnicze. Punktem centralnym spotkania była dziękczynna Eucharystia za posługę kolędowania z prośbą o rozwój misji i o nowe powołania misyjne. Mszy św. przewodniczył pasterz diecezji, bp Marian Rojek. W homilii, zwrócił uwagę na pięć aspektów kolędowania misyjnego jakimi są: mądrość, droga, znak, pytanie i pokłon przed Jezusem. Biskup porównał także małych kolędników do Gwiazdy betlejemskiej.

POSŁUCHAJ

Po Mszy św. był krótki konkurs wiedzy o Libanie i Syrii.  Na zakończenie zabawy wszyscy, nie tylko znający odpowiedzi, otrzymali cukierki i upominki misyjne. Animację prowadzili ojcowie ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki z Lublina: o Norbert z Kongo i tłumaczący go o. Marcin. Wiele radości było również przy nauce tańca i śpiewu afrykańskiej piosenki, którą wspólnie udało się zaśpiewać.
POSŁUCHAJ

Podsumowanie kolędowania misyjnego w diecezji polegało na wyróżnieniu grup, które zebrały największe środku na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. W czołówce znalazło się koło misyjne z Tarnogrodu, którego opiekunem jest s. Samuela Prajsnar.
POSŁUCHAJ

Koło misyjne w Uchaniach w kolędowaniu wspierało Szkolne Koło Caritas.

POSŁUCHAJ

Wśród zaproszonych gości był również misjonarz świecki, Konrad Czernichowski, przedstawiciel Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”, który opowiadał jak wygląda życie w Kamerunie. Zachęcał do wsparcia dzieci w Afryce w ramach programu „Adopcja serca”.
POSŁUCHAJ

Na zakończenie spotkania w kościele wszystkie przybyłe do Buśna koła misyjne otrzymały podziękowania za trud kolędowania i obecność na diecezjalnym święcie małych misjonarzy. Dalsza część spotkania odbyła się na placu przy kościele, gdzie czekało, ognisko, kiełbaski i kulig.
O. Norbert z Kongo ze zgromadzenia Ojców Białych, w rozmowie z Anną Maciukiewicz dzielił się radością ze spotkania w zimowych okolicznościach i podkreślał, że ma ono bardzo dużą wartość.
POSŁUCHAJ

Swoimi przeżyciami ze spotkania dzieliły się kolędujące misjonarki – Amelka i Otylia.
POSŁUCHAJ

Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych jest przede wszystkim po to, by podziękować wszystkim zaangażowanym kołom misyjnym i gościom – mówi ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Dzieł Misyjnych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
POSŁUCHAJ

Na dłuższą relację z diecezjalnego spotkania kolędników misyjnych, którą przygotowała Anna Maciukiewicz zapraszamy we wtorek (13.02) o 8:40.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Danuta z Ruchu Maitri 16.02.2018 22:34
Piękne i pyszne świętowanie, wspaniała dokumentacja fotograficzna

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A