Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Lubaczowski Dyskusyjny Klub Książki nagrodzony

Dyskusyjny Klub Książki działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie został laureatem konkursu „Paczka literacka”.
Lubaczowski Dyskusyjny Klub Książki nagrodzony

Wydawnictwo Agora oraz Fundacja Społeczeństwa Organizacyjnego w ubiegłym roku zorganizowała akcję „Paczka literacka” skierowaną do bibliotek publicznych. Placówki biorące udział w tym przedsięwzięciu otrzymywały bezpłatne paczki z książkami i audiobooki. Wśród zakwalifikowanych bibliotek znalazła się MBP w Lubaczowie. Jak informuje Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor placówki, na wiadomość o przeprowadzanej akcji natrafiła jedna z bibliotekarek.

POSŁUCHAJ

Zaangażowanie w akcję wiązało się również z pewnymi powinnościami - dodaje Katarzyna Pelc-Antonik.

POSŁUCHAJ

W ramach akcji „Paczka literacka” dla bibliotek, które włączyły się w promowanie czytelnictwa stworzony został dodatkowy konkurs. Zadanie polegało na przesłaniu multimedialnej relacji ze spotkania promującego czytelnictwo, podczas którego została wykorzystana książka z nadesłanej paczki. Wyniki konkursu zostały opublikowane 16 lutego na stronie  www.biblioteki.org.  Lubaczowski Dyskusyjny Klub Książki, który zajął I miejsce, spośród 21 otrzymanych publikacji wybrał dzieło pt. „Andrzej Wajda. Podejrzany” oraz przygotował film. Jak to się stało, że wybór padł akurat na książkę autorstwa Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetko ?  O tym mówiła Katarzyna Żukowicz, koordynator DKK w MBP w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

Organizatorzy uzasadniając swój werdykt piszą: „Materiał Biblioteki w Lubaczowie nas zaczarował - i nie ma w tym stwierdzeniu nawet odrobiny przesady. Piękne zdjęcia, ale przede wszystkim znakomite rozmówczynie - członkinie klubu DKK, które wspólnie zdecydowały się na poza biblioteczną wyprawę śladami filmu „Katyń”. I które zadają dociekliwe pytania oraz niezwykle umiejętnie „prowadzą nas” przez przedstawioną historię. Film jest więc nie tylko dowodem, że Dyskusyjny Klub Książki nie musi ograniczać się do rozmowy przy ciastkach i kawie. To wspaniała opowieść, którą ogląda się jednym tchem”

Nagrodą w konkursie jest paczka audiobooków „Wilki”, „Ania. Biografia Anny Przybylskiej”, „Tony Halik. Tu byłem” oraz spotkanie z autorami Wydawnictwa Agora tj. Michał Rusinek, Adam Wajrak, Krystyna Przybylska (mama Anny Przybylskiej) oraz autorzy biografii jej córki: Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki.

Film DKK w Lubaczowie można obejrzeć na stronie MBP w Lubaczowie: http://www.mbp.lubaczow.pl/czytamy-polecamy-andrzej-wajda-podejrzany/

Warto również dodać, że DKK w Lubaczowie przygotował jeszcze jedną relację z projektu. Klubowiczka Maria Stachów-Mozol samodzielnie przygotowała prezentację multimedialną pt. "Czy wiesz co robi Twój kot, gdy Ciebie nie ma w domu?", w której zaprzyjaźniony kot Muniek poleca książki otrzymane w ramach akcji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach Autor komentarza: Silwa Treść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy. Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06 Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.