Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 18:00
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Biłgoraju

Religijno-patriotyczne uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się (01.03) w Biłgoraju.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Biłgoraju

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Przewodniczył jej ks. Maciej Lewandowski, który zachęcał do modlitwy za tych, którzy oddali swoje życie za ojczyznę:

POSŁUCHAJ

Prezes ŚZŻAK rejonu biłgorajskiego, Tomasz Książek w swoim wystąpieniu przybliżył działalność żołnierzy wyklętych:

POSŁUCHAJ

Zaprezentowano również film dokumentalny pt. „Błudek" w reżyserii pochodzącego z Biłgoraja Janusza Hanasa, pracującego na co dzień w Lubelskiej Wytwórni Filmowej. W rozmowie Janusz Hanas wyjaśniał, czym charakteryzował się obóz dla żołnierzy Armii Krajowej w Błudku:

POSŁUCHAJ

Uroczystości zakończyły się montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Następnie złożono wieńce w miejscach biłgorajskich kaźni żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Organizatorami wydarzenia byli Biłgorajskie Koło Rejonowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A