Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:22
Reklama

Wiosna na sportowo

Propozycją na pierwszy dzień wiosny są Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację (indywidualnie) oraz – zabawa na orientację „ Śladami Twórców Niepodległej” (grupowo ). Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę (21.03) na terenie Miasta Zamość. W zabawach na orientację weźmie udział młodzież szkolna z różnych szkół powiatu zamojskiego i Zamościa.
Wiosna na sportowo

REGULAMIN ZAWODÓW

Termin i miejsce:
21.03.2018 – Nowa Brama Lubelska
Godz. 10.00 rejestracja zawodników lub grup
Godz. 10.30 początek biegów
Godz. 12.30 zakończenie i dekoracja zwycięzców
Cel:
 bieg na orientację „zielony sport” - rywalizacja na świeżym powietrzu i kontakt z przyrodą; element programu nauczania wychowania fizycznego;
 doskonalenie cech motorycznych, psychicznych i fizycznych;
 doskonalenie posługiwania się mapą w terenie;
 konsolidacja młodzieży szkolnej z różnych szkół powiatu zamojskiego i miasta Zamość;
 wyłonienie najlepszych zawodników i najlepszej szkoły powiatu zamojskiego w  biegu na orientację
Organizator:
Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska, Sitaniec 422, 22-400 Zamość
przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Zamościu, Gminy Zamość,
Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, Lubelskiego Związku Orientacji Sportowej

 

MISTRZOSTWA SZKÓŁ POWIATU ZAMOJSKIEGO W BIEGU NA ORIENTACJĘ

Bieg na orientację polega na odnajdywaniu punktów w terenie za pomocą specjalistycznej mapy i kompasu w jak najkrótszym czasie. Pobyt w punktach potwierdza się za pomocą elektronicznego chipa wypożyczamy na starcie). Punkty potwierdzamy w określonej kolejności narysowanej na mapie. Zawodnik, który ominie choćby jeden punkt jest dyskwalifikowany. O zwycięstwie decyduje czas biegu. Zawodnicy startują pojedynczo w interwałach czasowych. Start zaznaczony jest czerwonym trójkątem, meta podwójnym kółkiem       a punkty kółkiem. Obok mapy znajduje się opis punktów.

Klasyfikacja:
Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i drużynowa.
W klasyfikacji drużynowej o kolejności miejsc decyduje suma punktów 10 najlepszych zawodników ze szkoły w każdej kategorii.
W przypadku tej samej ilości punktów o wyższym miejscu decydują wyższe  miejsca zawodników.

Kategorie wiekowe:
Szkoły Podstawowe klasa IV - VI
KSP - dziewczęta , MSP – chłopcy
Szkoły Gimnazjalne klasa VII – III G
KGIM – dziewczęta, MGIM – chłopcy
Szkoły Ponadgimnazjalne
KLIC - dziewczęta , MLIC – chłopcy
Pozostali
OPEN K i M wszyscy chętni( kobieta, mężczyzna)

Nagrody:
Indywidualnie: za zajęcie miejsca I-III dyplomy  i medale
Drużynowo: dyplomy i puchary dla wszystkich szkół.

Zgłoszenia :
Zgłoszenie do biegu indywidualnego proszę przesyłać nie później niż na 3 dni przed zawodami do 19 marca zgodnie z formularzem zgłoszeń znajdującym się na stronie zawodów - podając imię i nazwisko, kategorię wiekową i nazwę szkoły, uczelni na adres e – mail [email protected] . Przed startem wymagane jest dostarczenie listy uczestników z podpisami opiekuna i dyrektora placówki.


ZAMOJSKA ZABAWA NA ORIENTACJĘ – marszobieg z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości „ Śladami Twórców Niepodległej”
Zamojska Zabawa na Orientację polegać będzie na odnalezieniu za pomocą mapy zaznaczonych miejsc i udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte na karcie odpowiedzi.
Szczegółowe informacje o zawodach, wyniki znajdą państwo na stronie: www.azymutsiedliska.cba.pl tel. Piotr Chabros 693133056

Udział:
grupy z opiekunem startują w kategoriach:
a. uczniowie szkół podstawowych kl.II - IV
b. uczniowie szkół podstawowych kl. V - VII
c. uczniowie szkół gimnazjalnych,
d. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Drużyny otrzymują kartę z pytaniami i mapę z zaznaczonymi punktami gdzie można uzyskać odpowiedź na pytania, na pytania dodatkowe odpowiadamy korzystając z dowolnego źródła np. internet (o kolejności decyduje poprawność odpowiedzi i czas)
Zgłoszenia grupowe bezpośrednio na starcie ( Nowa Brama Lubelska).
 
Uczestnicy:
drużyny harcerskie lub szkolne

Nagrody:
 za zajęcie miejsc I – III w każdej kategorii dyplomy, wszyscy pamiątkowe statuetki

INNE:
Organizacja Mistrzostw jest finansowana przez Gminę Zamość w Zamościu i Starostwo Powiatowe w Zamościu.
W praktyce można przyjechać całymi klasami, dzieci mogą startować indywidualnie (bieganie) w Mistrzostwach Powiatu w BnO lub grupowo ( spacer całej klasy z opiekunem) w Zamojskiej Zabawie na Orientację. W tym roku trasa będzie pod hasłem „ Śladami Twórców Niepodległej – Zamość 1918”. Zabawa potrwa około 2 godzin.Po zakończeniu biegu lub spaceru można zaplanować sobie jeszcze inne atrakcje. Zawody są ubezpieczone. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e – mail: [email protected]

Działalność klubu jest wspierana z budżetu Gminy Zamość.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A