Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

O Ojczyźnie pieśnią

Jedne zagrzewały do walki o niepodległość, inne mówiły o tęsknocie za bliskimi, jeszcze inne o honorze.
O Ojczyźnie pieśnią

Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe, bo o nich mowa, zaprezentowali dziś młodzi uczestnicy Festiwalu Piosenki Wojskowej, który odbył się w Szkołach im. Jana Kilińskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Niepodległa 1918-2018”. W Festiwalu brali udział uczniowie klas gimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego.

POSŁUCHAJ

Festiwal odbywał się w kategoriach soliści, duety i zespoły. Do zamojskiego ZDZ-u przyjechało blisko stu uczniów z opiekunami.

POSŁUCHAJ

Niektórzy z uczestników postarali się o odpowiednią charakteryzację. Można było ich zobaczyć np. w strojach nawiązujących do okresu I wojny światowej. Najważniejsze było jednak to, co chcieli wyśpiewać.

POSŁUCHAJ

Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe to dla młodych ludzi lekcja historii i patriotyzmu. Ten ostatni pomagają budować także chętnie wybierane w ostatnich latach przez młodzież klasy mundurowe.

POSŁUCHAJ

Katolickie Radio Zamość objęło III Festiwal Piosenki Wojskowej patronatem medialnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A