Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Tenisowe przygotowania księży

W Loreto we Włoszech w dn. 10-12.04 odbędzie się Europejski Turniej Tenisowy dla Biskupów, Księży i Diakonów, w którym udział wezmą dwaj księża z naszej diecezji Zamojsko - lubaczowskiej: ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek.
Tenisowe przygotowania księży

Europejski Turniej Tenisowy to duże wydarzenie, do którego księża przygotowują się na hali tenisowej zamojskiego OSiR od dawna.Są to nie tylko godziny czasu spędzone na korcie, mnóstwo wyrzeczeń, ale także włożone w grę poświecenie i wysiłek. Europejski Turniej Tenisowy zostanie rozegrany w kategoriach: +45, +55, +65 i open. Wezmą w nim dział pasjonaci tenisa zimnego z różnych zakątków świata.Polskę reprezentować będą księża, którzy na swoim koncie mają liczne trofea z rożnego typu zawodów. Ks. Czesław Koraszyński, kapelan szpitala Jana Pawła II, który w tenisa zimnego gra już od trzynastu lat ma na swoim koncie m.in. złoto z Mistrzostw Polski, a także wicemistrzostwo Mistrzostw Świata. Zdaniem ks. Koraszyńskiego w zdobywaniu sukcesów ważne jest ogranie, czyli stały kontakt z piłką.

POSŁUCHAJ

Ks. Janusz Wyłupek z Łazisk, który w tenisa gra od czternastu lat dwukrotnie zdobył brąz na Mistrzostwach Księży w Krakowie i Żywcu. Przyznał, że pasję do tej dyscypliny zaszczepił w nim kolega, nauczyciel wychowania fizycznego.

POSŁUCHAJ

Ks. Janusz Wyłupek dodał, ze tenis ziemny wymaga stałego kontaktu z piłką, minimum raz w tygodniu.

POSŁUCHAJ

Ks. Czesław Koraszyński stwierdził, że poprzez systematyczną grę na korcie zawodnik nabywa umiejętność przewidywania piłek, jakich może spodziewać się ze strony rywala.

POSŁUCHAJ

W Europejskim Turniej Tenisowym wezmą udział tenisiści reprezentujący różne narodowości.

POSŁUCHAJ

Zawsze podczas zawodów silnie obsadzony skład prezentują księża z Polski.

POSŁUCHAJ

Na Mistrzostwa Świata zawodnicy z Polski uznawani są przez zawodników z zagranicy jako najbardziej sportowy naród.

POSŁUCHAJ

Rozgrywkom tenisowym zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera.

POSŁUCHAJ

Ks. Czesław Koraszynski udział w zawodach traktuje jako nabywanie nowych doświadczeń.

POSŁUCHAJ

Ks. Janusz Wyłupek zdradził, że receptą na sukces jest bardzo dobre przygotowanie i wara w sukces.

POSŁUCHAJ

Zdaniem ks. Koraszyńskiego powodzenie w turnieju zależy przede wszystkim od szczęścia.

POSŁUCHAJ

Księża ubolewają, że naszą diecezję na różnego rodzaju zawodach tenisowych reprezentuje tak mała ilość księży. Dlatego zachęcają do wspólnej gry na kocie.

POSŁUCHAJ

Ks. Janusz Wyłupek, który w tenisa zimnego gra już kilkanaście lat stwierdził, że ten sport jest jedną z atrakcyjniejszych dyscyplin.

POSŁUCHAJ

Na zbliżający się Europejski Turniej Tenisowy życzymy księżom  dobrych piłek i celnych uderzeń oraz wszelkiej pomyślności w karierze sportowej. Mamy nadzieję, że i tym razem księżom reprezentującym naszą diecezję uda się stanąć na podium wśród najlepszych.

 

Więcej o Europejskim Turnieju Tenisowym w Loreto usłyszymy w środę (04.04) w audycji Rozmowa dnia o godz. 11.15 i 15.40. Gośćmi rozmowy będą reprezentanci Polski naszej diecezji ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM