Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Zapisy na Ogólnopolski Bieg

Bieganie to najprostsza forma ruchu dla zdrowia. Z roku na rok liczba biegaczy jak również imprez biegowych w Polsce i na świecie przybywa. Na popularności zyskuje także Ogólnopolski Biegu wokół Twierdzy Zamość, który wpisuje się w kalendarz biegaczy. Z roku na rok ludzie są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o własne zdrowie. O korzyściach wynikających z biegania można by mówić wiele. Począwszy od dobrego samopoczucia, skończywszy na prawidłowej pracy układu krążenia, mięśni czy poprawie wyglądu. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu zapisz się na jubileuszowy V Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość.
Zapisy na Ogólnopolski Bieg

Bieg odbędzie się jak co roku 2.05 (środa) i poprowadzi ulicami i zielonymi terenami wokół Zamościa. W biegu może wystartować każdy: dzieci, młodzież, dorośli, nauczyciele oraz reprezentanci służb mundurowych. Impreza będzie miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem imprezy będzie uczczenie obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji oraz promocja walorów Miasta Zamość i Zamojszczyzny. Uczniowie szkół podstawowych będą rywalizować na dystansach 300, 600 i 800 m, a gimnazjaliści na dystansie 800 m. Jenifer Walczuk, która zajęła IV miejsce na 300 m przyznała, ze często bierze udział w wydarzeniach sportowych organizowanych w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Cieszący się dużym powodzeniem bieg główny dla osób, które ukończyły 16 lat odbędzie się na dystansie się na dystansie 5 km, a marsz kijkami nordic walking 5 i 10 km.Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku mundurowym. Policjant z Zamościa poinformował,ze uczestniczy w imprezach biegowych organizowanych w Polsce, a dystans 5 km traktuje jako rozgrzewkę przed nadchodzącym sezonem.

POSŁUCHAJ

Krzysztof Kwiatkowski ubiegłoroczny uczestnik, który na bieg przyjechał z Zawady stwierdził, że stara się systematycznie brać udział w imprezach biegowych.

POSŁUCHAJ

Krzysztof Pszenniak, wiceprzewodniczący Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu, a jednocześnie pomysłodawca i sędzia główny Biegu poinformował o jakich godzinach zaplanowano rozpoczęcie startów.

POSŁUCHAJ

Następnie na linii startu staną sympatycy nordic walking.

POSŁUCHAJ

W Biegu Głównym i Marszu z kijami będzie używany elektroniczny pomiar czasu.Najlepsi biegacze za zajęcie miejsc I – VI otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. W roku ubiegłym w Biegu Wokół Twierdzy Zamość wzięli udział nie tylko mieszkańcy Zamojszczyzny i okolic, ale również przybyli na „Majówkę” mieszkańcy odległych miast Polski.

Zamość jako miasto poprzez organizację tego typu imprez sportowych zyskuje na popularności, bowiem słynie w Polsce jak i na świecie m.in. z kultowego Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Warto wziąć udział w Biegu wokół Twierdzy Zamość ponieważ trasa biegowa jest widokowa i doskonale odzwierciedliła walory naszego miasta. Dystans biegu głównego nie jest długi, więc aby go pokonać należy odpowiednio rozłożyć siły. Bieg odbędzie się w dogodnym terminie ponieważ będzie to długi majowy weekend. Warto przyjechać z różnych zakątków Polski, aby poznać zabytki i walory naszego Miasta, Roztocza i Zamojszczyzny,

POSŁUCHAJ

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie oraz w dniu biegu. Jednak opłata startowa zależna jest od terminu zapisu. Zapisy [kliknij tutaj]

POSŁUCHAJ

Najlepszym wręczone będą atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

POSŁUCHAJ

Zwycięzcą ubiegłorocznego biegu w kategorii mężczyzn został reprezentant Kenii, który dystans 5 km pokonał w czasie 14 min i 44 s. Natomiast w kategorii kobiet najszybsza była obywatelka Ukrainy. W roku ubiegłym VI miejsce w kategorii mężczyzn zajął Zamościanin Dariusz Kuzdra, pracownik zamojskiego OSiR dla którego bieganie jest wielką pasją.

POSŁUCHAJ

Dariusz Kuzdra dodał, ze atmosfera biegowa w Zamościu jest niepowtarzalna.

POSŁUCHAJ

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji biegu otrzymali nagrody pieniężne i okazałe puchary. Wszystkim pozostałym wręczone były pamiątkowe medale. Głównymi organizatorami biegu są: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS „Agros” Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Gminy Zamość oraz sponsorów.

Wyniki biegu głównego 2017:

Mężczyźni:
I BERARD MUINOLE MATHEKA z KENII (00:14:44)
II DMYTRO DIDOVODIUK z UKRAINY (00:14:52)
III SERGII OKSENIUK Z UKRAINY (00:14:53)

Kobiety:

I VALENTYNA KILIARSKA z UKRAINY (00:17:11)
II ZETA KACSERK z WĘGIER (00:17:18)
III OLESIA SMOWZENKO z Mołdawii (00:17:25)

Wyniki marszu z kijami nordic walking
I PIOTR WETOSZKA z BIAŁEJ PODLASKiej (00:29:30)
II MAŁGORZATA KUBISZYN z LUBACZÓWA (00:34:12)
III JAN WARDACH z ZAMOŚcia (00:34:35)


Wśród Zamościan najlepsze szóste miejsca w kategorii mężczyzn i kobiet zajęli Dariusz Kuzdra oraz Aleksandra Jakubczak.

  

 


 


 


 


 


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A