Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:03
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

VI Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Chłopcy Malowani”

Klub Batalionowy w Zamościu rozbrzmiewał pieśniami w wykonaniu dzieci i młodzieży
VI Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Chłopcy Malowani”
Autor: Łukasz Kot

22 uczestników (soliści i zespoły) wzięło udział w VI Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Chłopcy Malowani” dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, który odbył się (24.04) w Klubie Batalionowym w Zamościu. Jakie cele przyświecają konkursowi opowiedziała nam Katarzyna Skrzypek wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Spore grono uczestników konkursu stanowiły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej: Julia Lato, Martyna Popik, Kinga Stefaniak, Wiktoria Jaros i Klaudia Chwała. Rozmawiał z nimi Łukasz Kot.

POSŁUCHAJ

Czy takie konkursy wokalne ważne są w procesie edukacji najmłodszych zapytaliśmy jednego z nauczycieli.

POSŁUCHAJ

Kapitan Józef Łaba z Armii Krajowej i WiN, miłośnik pieśni patriotycznych i żołnierskich nie kryje zadowolenia z organizacji konkursu w którym uczestniczy najmłodsze pokolenie.

POSŁUCHAJ

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął poseł RP Sławomir Zawiślak.

POSŁUCHAJ

Organizatorem VI Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Chłopcy Malowani” jest Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A