Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 kwietnia 2026 23:14

Superokazja czy super-okazja

W ZS w Krasnobrodzie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortoepiczny "Wiosna z poprawną polszczyzną"
Superokazja czy super-okazja

Kilkanaście szkół z województwa Lubelskiego wzięło udział w II Konkursie Ortoepicznym "Wiosna z Poprawną Polszczyzną". 
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16 maja w Zespole Szkół w Krasnobrodzie. W tym roku tematem przewodnim konkursu było odzyskanie niepodległości przez Polskę. Koordynatorem i pomysłodawcą konkursu był nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, Paweł Murdzek.

POSŁUCHAJ

Jakie zadania sprawiły młodzieży najwięcej trudności?
POSŁUCHAJ

Dyrektor szkoły stwierdziła, że tego typu konkurs jest dla młodych ludzi wręcz konieczny.
POSŁUCHAJ

Konkurs został objęty honorowym patronatem lubelskiego kuratora oświaty, Teresy Misiuk, dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr hab. Magdaleny Chażyńskiej-Wójcik, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej dr hab. Małgorzaty Nowak- Barcińskiej, a także burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"