Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Emerytury nauczycieli

Niektórzy pedagodzy muszą już teraz zdecydować, czy chcą przejść na emeryturę nauczycielską. Czas na złożenie wniosku o takie świadczenie mają tylko do końca sierpnia tego roku. W podjęciu decyzji pomogą szkolenia ZUS, jedno z nich odbędzie się w Zamościu.
Emerytury nauczycieli

O emeryturę z Karty Nauczyciela można wystąpić przed ukończeniem powszechnego wieku emerytalnego. A ten został niedawno obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przepisy zostawiły jednak furtkę dla pewnej grupy pedagogów, by nie stracili z dnia na dzień szansy na nauczycielską emeryturę - informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim:

POSŁUCHAJ

Emeryturę z Karty Nauczyciela oblicza się według tzw. starych zasad. Zupełnie inaczej liczy się emeryturę w powszechnym wieku emerytalnym. Różnica może wynieść nawet kilkaset złotych. Dla jednego pedagoga wyższa okaże się emerytura nauczycielska, dla innego – powszechna. Dlatego warto sprawdzić prognozowaną wysokość obu wariantów, np. w kalkulatorze na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W placówkach ZUS można też skorzystać z pomocy doradców emerytalnych.

Instytucja zaprasza nauczycieli także na szkolenie do swojej siedziby w Zamościu. Tematem będą emerytury dla nauczycieli. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca, o godz. 13.00 w sali konferencyjnej zamojskiego ZUS, na pierwszym piętrze. Organizatorzy przyjmują zapisy pod numerem telefonu (84) 627 13 33.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiO