Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

10 lat parafii w Gromadzie

W ramach odpustu parafialnego, parafia w Gromadzie obchodziła (03.07) uroczysty jubileusz 10-lecia swojego istnienia.
10 lat parafii w Gromadzie

Na ikonie ma smutne, poważne oczy. Trzyma w ramionach swojego małego Syna, który z trwogą tuli się do Niej, ponieważ przerażają Go symbole nadchodzącej męki, niesione przez archaniołów: Gabriela i Michała. Matka chce nieść pocieszenie Synowi, utulić Go, pocieszyć, a także wskazać nam drogę do Niego. Mowa oczywiście o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która patronuje parafii w Gromadzie. Ta z kolei, 25 marca 2006 roku, dekretem Jego Ekscelencji bpa Jana Śrutwy została powołana do życia i powstała z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, ponieważ była jej dojazdową kaplicą. Zaś w niedzielę, 3 lipca, w ramach odpustu parafialnego, parafia w Gromadzie obchodziła uroczysty jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Wszystkich zebranych w świątyni powitał proboszcz parafii, ks. Marek Kuśmierczyk:

POSŁUCHAJ

Sumę odpustową odprawił i wygłosił słowo Boże biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński:

POSŁUCHAJ

W rozmowie z Joanną Ferens, ks. Marek Kuśmierczyk podsumował dziesięć lat istnienia parafii:

POSŁUCHAJ

Proboszcz wyjaśnił również, co według niego jest w parafii najlepsze:

POSŁUCHAJ

Parafia nie istniałaby bez ludzi, ale przede wszystkim bez miłości do Boga, drugiego człowieka i modlitwy:

POSŁUCHAJ

Mimo, iż parafia dobrze funkcjonuje, to zdaniem proboszcza można jeszcze wiele spraw ulepszyć na chwałę Bożą:

POSŁUCHAJ

Na zakończenie uroczystej sumy odpustowej wierni udali się w procesji wokół świątyni, aby oddać cześć Bogu za 10 lat istnienia swojej parafii, dziękować też Matce Bożej Nieustającej Pomocy za łaski, którymi przez ten czas ich obdarzała.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii