Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Rolnicy podziękowali za zbiory

Jak co roku w drugą niedzielę września rolnicy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej by podziękować Bogu i Jego Matce za zbiory.
Rolnicy podziękowali za zbiory

Autor: Małgorzata Godzisz

Na ołtarzu polowym została odprawiona msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. W wygłoszonym słowie podkreślił ogromną rolę chleba.

POSŁUCHAJ

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli młodzi rolnicy: Paulina Kiesz i Krzysztof Sobczuk.

POSŁUCHAJ

Podczas dożynek podsumowano II edycję Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość, gdzie na I miejscu uplasował się zespół Ostrowiacy. Jego liderem jest Arkadiusz Pydyś.

POSŁUCHAJ

Jednym z zespołów wyróżnionych byli Wójtowianie z Krasnobrodu.

POSŁUCHAJ

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce otrzymała Gmina Tarnawatka. II miejsce przypadło rolnikom z Antoniówki Gmina Komarów, a III miejsce zdobyła parafia św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Zwycięzcy plebiscytu w przyszłym roku będą reprezentować naszą diecezję na Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Piotr Pasieczny, wójt Gminy Tarnawatka wyjaśnił nam czym wyróżniał się ich wieniec dożynkowy spośród pozostałych.

POSŁUCHAJ

O podsumowanie tegorocznych dożynek poprosiliśmy ks. prał. Eugeniusza Derdziuka, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

POSŁUCHAJ

Podczas Diecezjalnego Święta Plonów w Krasnobrodzie przeprowadzona została akcji Kromka Chleba przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. O jej przebiegu usłyszą Państwo we wtorkowych serwisach na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A