Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Festiwal Pieśni Maryjnej Górecko-Dąbrowa

Już po raz XXIII odbył się (05.08)Festiwal Pieśni Maryjnej. Rozpoczął się on od mszy św. w kościele parafialnym w Górecku Kościelnym, zaś dalsza część miała miejsce na Polanie Dąbrowa.
Festiwal Pieśni Maryjnej Górecko-Dąbrowa

O założeniach Festiwalu informuje proboszcz parafii Św. Stanisława Biskupa w Górecku i organizator Festiwalu, ks. Jarosław Kędra:

POSŁUCHAJ

Tegoroczny Festiwal wpisuje się również w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości:

POSŁUCHAJ

Ponadto Festiwal został połączony z festynem rodzinnym i akcją charytatywną:

POSŁUCHAJ

W składzie jury znalazł się ks. dr Sławomir Korona, który podkreślał, iż ten Festiwal jest wyraźnym świadectwem wartości wiary w społeczeństwie:

POSŁUCHAJ

Z kolei Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie tłumaczył, iż organizacja Festiwalu to wyjątkowe kultywowanie tutejszych tradycji ludowych i folkloru:

POSŁUCHAJ

Za pośrednictwem Katolickiego Radia Zamość, ks. Jarosław Kędra dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji Festiwalu:

POSŁUCHAJ

W XXIII edycji Festiwalu Pieśni Maryjnej wzięło udział trzydzieści jeden zespołów z całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach, śpiewających przy akompaniamencie i a capella. Wydarzenie zakończył koncert znanego zespołu ‘Czerwone Gitary’. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął pasterz naszej diecezji, ks. bp Marian Rojek, zaś patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Wyniki:

Zespoły z akompaniamentem:

Złoty Różaniec: Zespół Wokalny ‘Iskierki’ z Nielisza

Srebrny Różaniec: Zespół Śpiewaczy ‘Kwiaty Roztocza’ z Łosińca

Bursztynowy Różaniec: Ludowy Zespół Śpiewaczy ‘Aleksandrowiacy’ z Aleksandrowa

Wyróżnienia:

Zespół Wokalny ‘Pasja’ z Lubyczy Królewskiej

Chór Parafialny ‘Jaśmin’ z Rzeplina

Zespół Wokalno-Instrumentalny ZNP ‘Belferki’ z Biłgoraja

 

Zespoły a capella:

Złoty Różaniec: Chór Kameralny parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Srebrny Różaniec: Zespół Śpiewaczy ‘Kocudzanki’ z Kocudzy

Bursztynowy Różaniec: Chór Kameralny ‘Lucus’ z Łukowej

Wyróżnienie: Zespół Śpiewaczy ‘Marianki’ z Kocudzy II

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji