Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 05:41
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży

Budowanie przyszłości na pamięci historycznej. To motyw przewodni podsumowania Światowych Dni Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, które odbyło się w sobotę (17 września) w Zamościu.
Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży
Autor: Stanisław Gąciarz

W 77. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę kościele rektoralnym św. Katarzyny na modlitwie w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie zgromadzili się kombatanci, wojsko, służby mundurowe, harcerze i parlamentarzyści oraz władze samorządowe. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński. Odniesienie do przeszłości, mądre przeżywanie naszego dziś i pełne nadziei myślenie o tym co będzie jutro. To zadania dla młodych - podkreślał w rozmowie bp Leszczyński.

POSŁUCHAJ

O idei sobotniego spotkania w duchu Światowych Dni Młodzieży mówił ks. Jarosław Kędra, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

POSŁUCHAJ

Sobotnie uroczystości z kościoła św. Katarzyny przeniosły się na zamojski Rynek Wielki, gdzie swoistym dziękczynieniem i podsumowaniem ŚDM był patriotyczno-religijny koncert. Jego głównym koordynatorem była pani Małgorzata Farion.

POSŁUCHAJ

Zakończone obchody międzynarodowego spotkania młodych są wyzwaniem dla duszpasterstwa młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Jakie kierunki działania zostały wytyczone na przyszłość? O tym ponownie ks.Jarosław Kędra.

POSŁUCHAJ

Trzy lata trwały przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Wszystkie działania w tym względzie koordynował ks. Sylwester Zwolak. Papież Franciszek, będąc w Krakowie wyznaczył kolejne miejsce spotkania młodzieży z całego świata. W 2019 roku ŚDM odbędą się w Panamie. Decyzją biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, młodzież do tego wydarzenia będzie przygotowywał ks. Tomasz Szady.

POSŁUCHAJ

Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży na zamojskim rynku zakończyło przekazanie „Iskry Miłosierdzia”, która ma rozpalać płomień wiary, nadziei i miłości w sercach wszystkich młodych z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze