Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 23:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży

Budowanie przyszłości na pamięci historycznej. To motyw przewodni podsumowania Światowych Dni Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, które odbyło się w sobotę (17 września) w Zamościu.
Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży
Autor: Stanisław Gąciarz

W 77. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę kościele rektoralnym św. Katarzyny na modlitwie w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie zgromadzili się kombatanci, wojsko, służby mundurowe, harcerze i parlamentarzyści oraz władze samorządowe. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński. Odniesienie do przeszłości, mądre przeżywanie naszego dziś i pełne nadziei myślenie o tym co będzie jutro. To zadania dla młodych - podkreślał w rozmowie bp Leszczyński.

POSŁUCHAJ

O idei sobotniego spotkania w duchu Światowych Dni Młodzieży mówił ks. Jarosław Kędra, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

POSŁUCHAJ

Sobotnie uroczystości z kościoła św. Katarzyny przeniosły się na zamojski Rynek Wielki, gdzie swoistym dziękczynieniem i podsumowaniem ŚDM był patriotyczno-religijny koncert. Jego głównym koordynatorem była pani Małgorzata Farion.

POSŁUCHAJ

Zakończone obchody międzynarodowego spotkania młodych są wyzwaniem dla duszpasterstwa młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Jakie kierunki działania zostały wytyczone na przyszłość? O tym ponownie ks.Jarosław Kędra.

POSŁUCHAJ

Trzy lata trwały przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Wszystkie działania w tym względzie koordynował ks. Sylwester Zwolak. Papież Franciszek, będąc w Krakowie wyznaczył kolejne miejsce spotkania młodzieży z całego świata. W 2019 roku ŚDM odbędą się w Panamie. Decyzją biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, młodzież do tego wydarzenia będzie przygotowywał ks. Tomasz Szady.

POSŁUCHAJ

Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży na zamojskim rynku zakończyło przekazanie „Iskry Miłosierdzia”, która ma rozpalać płomień wiary, nadziei i miłości w sercach wszystkich młodych z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A