Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Uroczystości odpustowe w Katedrze Zamojskiej

W sobotę (08.09) w święto Narodzenia NMP zamojska katedra przeżywała uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej.
Uroczystości odpustowe w Katedrze Zamojskiej

Autor: fot. ks. Krzysztof Hawro

Wzięli w niej udział kapłani, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz licznie zgromadzeni wierni. Sumie odpustowej przewodniczył Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński. W homilii wskazywał na postać Matki Bożej, która najdoskonalej odpowiedziała Boży plan.

POSŁUCHAJ

Święto Narodzenia NMP było okazją do przyjrzenia się rodzinie, w jakiej przyszła na świat Matka Boża, a także do refleksji nad kondycją naszych rodzin.
POSŁUCHAJ

Bp Miziński wzywał do wiernego strzeżenia i manifestowania niezmiennych wartości życia i rodziny, na których zbudowana jest nasza cywilizacja, kultura i tradycja.
POSŁUCHAJ

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Łukowej, chór katedralny, Zespół Pieśni i Tańca 'Zamojszczyzna” oraz jednostka OSP z Mokrego. Dziękczynieniem za odpust był wczorajszy (09.09) wieczór uwielbienia z zespołem Obdarowani z Tomaszowa Lubelskiego, który odbył się w katedrze po wieczornej Mszy świętej.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Staszek z Puław 11.09.2018 22:07
Ja pamiętam uroczystości odpustowe z 8 września 1957 roku w Katedrze Zamojskiej . Była piękna pogoda , wierni przybyli też z innych parafii furmankami . W tych uroczystościach uczestniczyło kilka tysięcy wiernych . Całe Planty i ulice miasta były w furmankach bardzo ładnie udekorowanych . Planty były w tym czasie placem ćwiczeń wojskowych na których miały norki susły perełkowe , którym konie pozostawiły dużo owsa i siana na zimowy sen .

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia