Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 11:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Biłgoraj. 100 lat Związku Leśników Polskich RP

Związek Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania. Uroczystości odbyły się (14.09) w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju.
Biłgoraj. 100 lat Związku Leśników Polskich RP

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Przewodniczył jej i wygłosił okolicznościowe Słowo Boże kapelan leśników przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, ks. Wiesław Oleszek, który zachęcał do modlitwy za wszystkich, którym bliskie są sprawy lasu:

POSŁUCHAJ

Dalsza część miała miejsce w Zespole Szkół Leśnych im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju. Wszystkich zebranych gości powitał przewodniczący Związku Leśników Polskich Okręgu Lubelskiego, Urban Kolman, który jednocześnie w swoim wystąpieniu dziękował leśnikom za ich oddanie i zaangażowanie:

POSŁUCHAJ

Głos zabrali również przybyli na uroczystość goście m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Jerzy Sądel i Starosta Biłgorajski, Kazimierz Paterak. Na uroczystości przybył również Przewodniczący Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Szałata, który w rozmowie wyjaśniał, jakie zadania spoczywają na leśnikach zrzeszonych w Związku:

POSŁUCHAJ

Uroczystości wpisały się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – i jak tłumaczył Jarosław Szałata – leśnicy również odegrali ogromną rolę w budowaniu odrodzonego Państwa Polskiego:

POSŁUCHAJ

Ostatnim punktem programu, kończącym jubileuszowe uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów biłgorajskiego ‘Leśnika’ oraz wspólny obiad.

Katolickie Radio Zamość objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A