Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Biłgoraj. 100 lat Związku Leśników Polskich RP

Związek Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania. Uroczystości odbyły się (14.09) w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju.
Biłgoraj. 100 lat Związku Leśników Polskich RP

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Przewodniczył jej i wygłosił okolicznościowe Słowo Boże kapelan leśników przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, ks. Wiesław Oleszek, który zachęcał do modlitwy za wszystkich, którym bliskie są sprawy lasu:

POSŁUCHAJ

Dalsza część miała miejsce w Zespole Szkół Leśnych im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju. Wszystkich zebranych gości powitał przewodniczący Związku Leśników Polskich Okręgu Lubelskiego, Urban Kolman, który jednocześnie w swoim wystąpieniu dziękował leśnikom za ich oddanie i zaangażowanie:

POSŁUCHAJ

Głos zabrali również przybyli na uroczystość goście m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Jerzy Sądel i Starosta Biłgorajski, Kazimierz Paterak. Na uroczystości przybył również Przewodniczący Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Szałata, który w rozmowie wyjaśniał, jakie zadania spoczywają na leśnikach zrzeszonych w Związku:

POSŁUCHAJ

Uroczystości wpisały się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – i jak tłumaczył Jarosław Szałata – leśnicy również odegrali ogromną rolę w budowaniu odrodzonego Państwa Polskiego:

POSŁUCHAJ

Ostatnim punktem programu, kończącym jubileuszowe uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów biłgorajskiego ‘Leśnika’ oraz wspólny obiad.

Katolickie Radio Zamość objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa