Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama OAKFARM

Majdańskie Wykopki po raz XIX

Szkoła Podstawowa w Majdanie Nepryskim, Społeczny Komitet Organizacyjny i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprosili (16.09) na święto ziemniaka czyli XIX Majdańskie Wykopki.
Majdańskie Wykopki po raz XIX

Tradycyjnie podczas imprezy zbierano fundusze na potrzeby szkoły – wyjaśniała dyrektor szkoły w Majdanie Nepryskim, Maria Rysztak:

POSŁUCHAJ

Motywem przewodnim imprezy i główną atrakcją jest tzw. ziemniak faszerowany po ‘majdańsku’. Jak jest przyrządzany i dlaczego jest tak wyjątkowy – tłumaczy Małgorzata Rój:

POSŁUCHAJ

Ponadto zaprezentowały się szkolne zespoły taneczne i wokalne ‘Promyczki’ i ‘Nepryszki’,  Koła Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego i Hamerni, Kapela ‘Rzemyki’ z Józefowa, zespół ‘Harmonia’ z Tomaszowa Lubelskiego i ‘Solemis’ z Łukowej.

Występom artystycznym towarzyszył mecz piłki nożnej, w którym Oldboje LKS ‘Cosmos’ Józefów zmierzyli się z rówieśnikami z Biłgoraja. W programie były również animacje dla dzieci w ‘Imperium śmiechu’, konkurs na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, organizowany przez biłgorajski oddział KRUS oraz Spartakiada Seniorów w Nordic Walking. Niedzielny festyn zakończyła zabawa z zespołem ‘Akados’.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024